×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Krievija apbruņo Krimu, Kaļiņingradu un Arktiku (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šā gada laikā Krievijas Aizsardzības ministrija ieplānojusi papildu bruņojumu izvietot Ukrainai atņemtajā Krimas pussalā, kā arī Kaļiņingradas apgabalā un Arktikā, informē Krievijas mediji, atsaucoties uz aizsardzības ministra Sergeja Šoigu prezentētajām iecerēm, kas paredz arī Krievijas bruņoto spēku tālāku modernizāciju un jauna ilgtermiņa aizsardzības plāna izstrādi.

Krievijas jaunā militārā doktrīna paredz turpmāko desmit gadu laikā bruņojuma modernizēšanai atvēlēt 20 triljonus rubļu. Kā apstiprināja Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs šogad lielākā uzmanība tiks veltīta Krimas, Kaļiņingradas un Arktikas apbruņošanai. “2015. gadā Aizsardzības ministrija lielāko uzmanību veltīs bruņoto spēku kaujas spēju attīstībai un militārā personāla palielināšanai saskaņā ar militārajiem plāniem,” Krievijas televīzija kanālam “Russia Today” atklāja Gerasimovs. Piemēram, Arktikā Krievija ir ieplānojusi pārbūvēt desmit militāros lidlaukus. Krievijas ģenerālis Dmitrijs Bulgakovs norādījis, ka tādējādi Arktikā būs 14 “operacionālie” lidlauki.

Savukārt Krievijas armijas admirālis Vladimirs Koroļevs paziņojis, ka ziemeļu robežu stiprinšanas plāna ietvaros Krievijas apgabalā Murmanskā esošajā Alakurti pilsētā, kas atrodas aptuveni 50 kilometrus no robežas ar Somiju, Krievijas armija izvietos astoņus simtus karavīrus no valsts ziemeļu flotes. “Šī bāze [Alakurti pilsētā] būs viens no galvenajiem Krievijas cietokšņiem ziemeļu apgabalos, kuras mērķis būs stiprināt valsts aizsardzības spējas un nostiprināt valsts teritoriālās pretenzijas,” teikts Koroļeva izplatītajā paziņojumā, kas ievietots Krievijas Aizsardzības ministrijas mājas lapā.

Pirms nepilniem diviem gadiem Krievijas amatpersonas iepazīstināja plašāku sabiedrību ar jauno stratēģiju, kas paredz līdz 2020. gadam ievērojami nostiprināt militārās aizsardzības spējas Arktikas apgabalā. Savukārt pērnajā aprīlī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts ir sākusi šajā apgabalā būvēt vairākus militāros objektus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. PAREIZI DARA.

  2. Ja viss šādi attīstīsies arī turpmāk, tad drīzumā Krievijai vajadzēs atdot: Krimu Ukrainai, Kaļiņingradas apgabalu Vacijai, Karēliju Somijai, Sahalīnu Japānai, Sibīriju Ķīnai un lielākā valsts pasaulē aizies nebūtībā.

    • Labak doma par Latviju.

      • Kas tieši mums būtu jādomā par Latviju, augstāk uzrakstītā komentāra kontekstā? Latvija kādam ir atņēmusi kādu zemesgabalu un tu tagad tu mūs mudini domāt, kas tas ir par zemesgabalu un kurai valstij mums to vajadzētu atdot? :)))

  3. Krievija okupēja Krimu. Attaisnojas , ka Krimu Hruščovs uzdāvināja Ukrainai. Bet kas notiks ar teicamo melnzemes apgabalu Ukrainas Tagenrogu, kuru apmaiņā pret Krimu saņēma Krievija? Tad jau Krievijai jāatdod Tagenrogs atpakaļ Ukrainai !!!!

    • melnzemi ….izskatās,ka krievija ir aizmirsusi,parasti jau dāvanas atpakaļ neatņem,labākā gadijumā var vēl apmainīt,bet šajā gadijumā pilnīgs klusums.A vokrug tii-šī-na…

Draugiem Facebook Twitter Google+