×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Krievijā apstiprina amnestiju, kas attieksies uz “Pussy Riot” un “Greenpeace”

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa03940020 (FILE) A file photo dated 26 April 2013 shows Russian feminist punk-rock band 'Pussy Riot' member Nadezhda Tolokonnikova attending a court session at the Zubova Polyana district court in town of Zubova Polyana, 440 kilometers southeast from Moscow, Republic of Mordovia, Russia. Media reports on 07 November 2013 citing the husband of Tolokonnikova state that he had not heard from her since more than two weeks and did not find her in a prison in Siberia, where he thought she was held when he wanted to visit her on her 24th birthday. EPA/MAXIM SHIPENKOV

Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāti trešdien pieņēma Kremļa atbalstītu likumu par amnestiju, kas paredz atbrīvot notiesātās divas pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces, kā arī izbeigt tiesvedību pret 30 vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” aktīvistiem.

Valsts domē 446 deputāti atbalstīja likumu un neviens nebija pret amnestiju, kas pasludināta par godu 20.gadadienai kopš pašreizējās Krievijas konstitūcijas pieņemšanas.

Likums, ko cilvēktiesību aktīvisti nodēvējuši vien par simbolisku žestu, spēkā stāties varētu jau ceturtdien un no cietuma varētu iznākt arī vairāki opozīcijas aktīvisti, kas aizturēti 2012.gada maija demonstrācijās pret prezidentu Vladimiru Putinu.

Amnestija attiecas uz vairākām notiesāto kategorijām, piemēram, mātēm, nepilngadīgajiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tomēr īpaši tika norādīts, ka amnestija tiks attiecināta uz personām, kas apsūdzētas par huligānismu un masu nekārtībām. Nav gaidāms, ka šī amnestija varētu attiekties uz bijušo naftas kompānijas JUKOS vadītāju Mihailu Hodorkovski.

Notiesātās “Pussy Riot” dalībnieces Nadeždu Tolokoņņikovu un Mariju Aļohinu, kas izcieš divu gadu cietumsodu par huligānismu, baznīcā izpildot pret Putina varu vērstu dziesmu, varētu atbrīvot jau ceturtdien, paziņoja Tolokoņņikovas vīrs.

“Pussy Riot” dalībniecēm soda termiņš beidzas nākamā gada martā.

Sākotnējā amnestijas likuma projektā bija teikts, ka tā attiecināma uz apsūdzībām huligānismā un masu nekārtībās, amnestiju pieļaujot tikai personām, kas ir notiesātas, tomēr vēlāk parlaments pieņēma grozījumus, kas pieļauj amnestijas kārtībā izbeigt lietas pirms prāvas sākuma sprieduma nolasīšanas.

Tas nozīmē, ka tiks amnestēti visi 30 “Greenpeace” aktīvisti, kas septembrī tika aizturēti protesta akcijas laikā Arktikā, kad viņi mēģināja uzkāpt uz Krievijas valsts enerģētikas koncernam “Gazprom” piederošas naftas ieguves platformas Pečoras jūrā. Aktīvistiem, no kuriem 26 ir ārvalstu pilsoņi, ir atbrīvoti pret drošības naudu, bet viņi nevar doties prom no Sanktpēterburgas.

Likumam par amnestiju nav nepieciešams parlamenta augšpalātas Federācijas padomes apstiprinājums, un tas stāsies spēkā pēc oficiālās publicēšanas, kas varētu notikt ceturtdien.

Uz “Greenpeace” kuģa “Arctic Sunrise” aizturētie 26 ārvalstnieki tad prasīs atļauju pamest Krieviju un, visticamāk, atgriezīsies mājās uz Ziemassvētkiem, paziņoja organizācijas pārstāvis Bens Stjuarts, atzīstot, ka līdz aktīvistiem patiešām nebūs izdevies izkļūt no Krievijas, visi pieņēmumi ir spekulācijas.

Pašreizējā Krievijas konstitūcija tika pieņemta 1993.gada 12.decembrī un stājās spēkā tā paša gada 25.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+