×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Krievija apstiprina raķešu “Iskander” izvietošanu Baltijas pierobežā

FOTO: LETAFOTO: LETA

Raķetes “Iskander” ir Krievijas Rietumu kara apgabala karaspēka daļu bruņojumā, pirmdien atzinis Aizsardzības ministrijas preses dienesta priekšnieks ģenerālmajors Igors Konašenkovs, ar šo paziņojumu nākot klajā īsi pēc tam, kad Vācijas laikrakstā “Bild” bija parādījušās ziņas, ka raķetes “Iskander” izvietotas Kaļiņingradas apgabala un Baltijas valstu pierobežā.

Krievijas Rietumu kara apgabalā ietilpst Krievijas Eiropas daļas vidiene, rietumi un ziemeļi. Arī Kaļiņingradas apgabals un Baltijas valstu pierobeža ietilpst šajā kara apgabalā.

“Rietumu kara apgabala raķešu karaspēka un artilērijas bruņojumā tiešām ir operatīvi taktiskie kompleksi “Iskander”,” atzina Konašenkovs.

Viņš arī norādīja, ka “konkrētie raķešu divizionu “Iskander” dislokācijas rajoni Rietumu kara apgabalā nav pretrunā ar jelkādiem starptautiskajiem līgumiem”.

Par raķešu izvietošanu Kaļiņingradas apgabalā liecina slepeni satelītuzņēmumi, nedēļas nogalē vēstīja “Bild”. Fotogrāfijās redzami “ne mazāk kā desmit” raķešu kompleksi “Iskander-M”, kas ir izvietoti Kaļiņingradas apgabalā, kā arī Baltijas valstu pierobežā.

2011.gadā toreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņoja par militāri tehniskiem un diplomātiskiem soļiem, ar kuriem Krievija atbildēs uz ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas izvēršanu Eiropā.

Kā pirmais solis tika minēta radiolokācijas stacijas, kas brīdinātu par raķešu uzbrukumu, tūlītēja izveidošana Kaļiņingradas apgabalā. Šī iecere jau ir īstenota.

Kā nākamais solis tika minēts, ka turpat tiks izvietoti arī raķešu kompleksi “Iskander”.

“Iskander-M” darbības rādiuss ir 500 kilometri, un tās var aprīkot gan ar konvencionālām kaujas galviņām, gan kodolgalviņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+