×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Krievija apstiprina zenītraķešu “S-300” izvietošanu Sīrijā (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Aizsardzības ministrija otrdien apstiprinājusi, ka Sīrijā izvietota zenītraķešu sistēma “S-300”.

Zenītraķešu aizsardzības sistēma uz Sīriju nogādāta, lai aizsargātu Krievijas karaflotes bāzi Tartūsā, atsaucoties uz ministrijas pārstāvi Igoru Konšenkovu, ziņo krievu mediji.

“”S-300″ ir tīri aizsardzības sistēma un nevienam nerada draudus,” viņš uzsvēra.

“Nav skaidrs, kāpēc “S-300″ izvietošana Sīrijā ir radījusi tādu satraukumu mūsu rietumu kolēģos,” piebilda Konšenkovs.

ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis Pīters Kuks savukārt paziņoja, ka šo sistēmu izvietošana Sīrijā neietekmēs Vašingtonas vadītās koalīcijas darbību, kā arī uzdeva jautājumus par “S-300” izvietošanas nolūku.

“Pēdējo reizi, kad es pārbaudīju Krievija teica, ka tās galvenais mērķis ir apkarot ekstrēmismu – “Islāma valsti” un “Nusra” Sīrijā,” viņš norādīja, piebilstot, ka šiem grupējumiem nav gaisa spēku.

“Krievijai un ikvienam, kas darbojas Sīrijā vajadzētu skaidri apzināties, cik nopietni mēs uztveram mūsu aviācijas apkalpju drošību,” brīdināja Kuks.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ko tas liecina – tas var liecināt par jaunu Afganistānas variantu – Krievijai jānotur patīkamais režijums un US darbojas pret. Nākies US atbalstīt islamistus…laikam nu nav citas izejas… Tāpēc jau tās gaisa raķetes.

  2. Jocīgi ka iestumj vel vienu sitēmu , S400 ir ,bet nu specializēts ar lielākām pretraķešu spējām S-300V4.
    Tad jasecina ka S-400 nespēj ko var S-300V4 . Ko dauzīt ir ko Katara ,Lielbritānija ,Turcija(draugs),ASV utt. Laikam jau galvenais ir fakts ka krievi var aizvērt Sīrijas gaisa telpu un S- jakalpo par pārliecināšanas argumentu.

  3. Pret ko tad tās zenītraķetes būs vērstas? Paši krievi taču zina, ka džihādistiem lidmašīnu nav! Saka, ka aizsargās bāzi, bet pret ko, laikam paši vēl nezina un vēlāk paziņos, ka amerikāņi viņiem taisās uzbrukt! Tātad vajag vēl vairāk eskalēt stāvokli Sīrijā un demonstrēt savas spējas: re, kādi mēs vareni! Bet īstenībā BAILES vajā krievu militāristus, nu nejūtas viņi droši svešā zemē.

Draugiem Facebook Twitter Google+