×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. augusts, 2017
Drukāt

Krievijā domā par vilciena maršrutu Sanktpēterburga-Kaļiņingrada-Berlīne caur Latviju (8)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Krievijas valsts dzelzceļa kompānija “Rossiskije žeļeznije dorogi” (RŽD) apsver iespējas atklāt pasažieru vilciena maršrutu Sanktpēterburga-Kaļiņingrada-Berlīne, kas kursētu arī caur Latvijas, Lietuvas un Polijas teritoriju, paziņojis RŽD uzņēmuma Kaļiņingradas apgabalā “Kaļiņingradskaja žeļeznaja doroga” vadītājs Viktors Golomolzins.

Viņš žurnālistiem sacīja, ka tiek apsvērta ideja par šādu vilcienu, “vedot pasažierus no Berlīnes, izbraucot caur Poliju uz Kaļiņingradu, un no Kaļiņingradas caur Lietuvu un Latviju dodoties uz Sanktpēterburgu”.

Golomolzins piebilda, ka pašlaik notiek diskusijas darba grupās, kurās ir projektā potenciāli iesaistīto valstu pārstāvji.

AS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvis Māris Ozols pastāstīja, ka patlaban tiek meklēts veids, kā veicināt starptautiskos pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu, ņemot vērā, ka pēdējos gados to apmērs ir sarucis.

Pēc Ozola teiktā, attiecīgais maršruts ir viens no variantiem, kas tiek apspriests, bet patlaban iecere vēl ir tikai idejas līmenī un ir neatrisināti jautājumi, piemēram, saistībā ar izmaksu sadalījumu.

RŽD meitasuzņēmuma Kaļiņingradas apgabalā vadītājs norādīja, ka šāds maršruts ir ekonomiski daudzsološāks nekā vilcienu maršruts starp Kaļiņingradu un Berlīni, kas sāka darboties 2003.gadā, pēc tam tika apturēts un 2013.gadā slēgts.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Arī gailis sēdot uz sūdu čupas domā …

 2. NEKĀDĀ GADĪJUMĀ!!! NĒ!!!!!!!! MUMS JAU BŪS DZELCEĻA LĪNIJA AR BERLĪNI “RAIL BALTIC”! TAČU GALVENAIS – LATVIJA IR NATO VALSTS! TE KRIEVIJAS DZELZCEĻA LĪNIJA – VĀJPRĀTĪGA, NEKAUNĪGA DOMA! KĀ VAR MAUKTIES VIRSŪ AR SEVI – PRĀTAM NEAPTVERAMA IDEJA – UN TAD TIRANIZĒT, TIRANIZĒT, APMELOT UN GRAUT VISU, KAM VAR TIKT KLĀT…UN NEKAD NEBŪT VAINĪGIEM… PIETIEK!!! PIETIEK!!! PIETIEK!!! RIEBJAS KLAUSĪTIES UN DZIRDĒT TO VĀJPRĀTU!

  • Vai jums ļaudis neliekas, ka tas ir kārtējais mēģinājums torpedēt Baltijas valstu vienotību?!?!? AES sakara arī notorpedēja ar Astrjancevas AES. Visi šādi projektiņi ne pie kā laba nenoved.

  • Kādēļ mēs visam labajam pretojamies lai būvē mēs arī izmantosim šo līniju skaisti mēs kā tādi čukčas visā saskatām tikai to sliktāko

 3. nav vairs Padomija ! Atbildēt

  Krievu dzelzceļi nedrīkst šķersot Latvijas teritoriju. Tāpat ceļi. Tos visus jāslēdz.

 4. Ja nu kādam tas ir vajadzīgs, tad tikai Maskavai ! Par katrām varēm ieintegrēties ES, lai iegūtu kat nelielu, bet tomēr kloķi ES regulēšanai. Maigā okupācija !

 5. Vai ta ir sizofrena ar mazvertibas kompleksu sirgstosa kremla cekistu pundura “geniala “ideja ka ievest NATO valstis cekistu ordas ? Ar ES un NATO Valsts Latvijas “zalajiem” cekistiem to vares realizet,bet ar Lietuvu un Poliju cekistiem nav nekadas izredzes.

Draugiem Facebook Twitter Google+