×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Krievijā ārzemniekiem jākārto valodas pārbaude

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijā strādājošiem ārzemniekiem būs jākārto pārbaude krievu valodas zināšanās, paredz likums, ko vakar apstiprināja Valsts dome. Lai oficiāli stātos spēkā, likumprojekts vēl jāizskata domē trešajā lasījumā, jāapstiprina Federācijas padomē un jāparaksta prezidentam Vladimiram Putinam. 


 

Likums, kas šķiet vērsts pret migrantiem no Vidusāzijas republikām, attiecas uz visiem Krievijā strādājošiem ārzemniekiem, kuru ir īpaši daudz celtniecībā, tirdzniecībā un pakalpojumu jomā, raksta avīze “The Moscow Times”. Krievijas Migrācijas dienesta vadītājs Konstantins Romodanovskis nodēvējis domes pieņemto likumu par “praktisku” un noliedzis, ka tas būtu diskriminējošs. “Šis noteikums nav diskriminācija,” viņš paziņojis intervijā aģentūrai “Interfax”. “Oficiālās valsts valodas zināšanas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu migrantiem ērtu dzīvi valstī un viņi būtu juridiski izglītoti, un varētu aizstāvēt savas tiesības.” Viņaprāt, domes pieņemtais likums varētu “mazināt varbūtējās sociālās spriedzes risku”. Tadžikistānas valdība iesniegusi oficiālu protestu Krievijai par rokasgrāmatu migrantiem no Vidusāzijas, kur ārzemju strādnieki atainoti kā otas, slotas un citi mazkvalificēta darba piederumi. Tadžikistānas valdība pieprasījusi Krievijas varas iestādēm izņemt šo grāmatu no apgrozības, bet uzbeku kopienas Krievijā pārstāvji pauduši sašutumu par šādas “rokasgrāmatas” izdošanu.

Krievijā daudzi uzskata, ka ārzemju strādnieki atņem darbu vietējiem iedzīvotājiem, lai gan migranti veic mazapmaksātu darbu, piemēram, strādā par sētniekiem, ko negrib darīt daudzi krievi, atzīmē “MT”.

Jaunais likums nosaka, ka krievu valoda būs obligāti jāzina visiem darbiniekiem, kam darba procesā jāsazinās ar iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka arī sētniekiem, durvju sargiem un pārdevējiem tirgū būs jāzina krievu valoda.

Krievu valodas eksāmena kārtošana ārzemju strādniekam maksās 2500 rubļu (80 dolāru), tas ir, tikpat, cik pašreiz jāmaksā par valodas zināšanu pārbaudi Krievijas pilsonības iegūšanai, paziņojis Migrācijas dienesta vadītājs Romodanovskis. Pēc viņa vārdiem, apliecību par valodas zināšanu pārbaudi varēs saņemt Krievijā vai arī tajā valstī, no kuras ierodas migrants, pirmām kārtām, “tuvajās ārzemēs”, kur arī strādāšot Krievijas speciālisti. Valsts domes Izglītības komitejas vadītājs Grigorijs Balihins intervijā laikrakstam “Moskovskij komsomoļec” uzsvēris, ka krievu valodas zināšanas būs jāpierāda ar dokumentiem vēl pirms iebraukšanas Krievijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+