Mobilā versija
+1.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
18. decembris, 2013
Drukāt

Krievija atceļ ierobežojumus cūku un to gaļas importam no Latvijas

cukas_leta3

Krievijas Federācijas Fitosanitārais un veterinārais dienests ir atcēlis ierobežojumus ievest no Latvijas šķirnes cūkas, cūkgaļu un tās produkciju, portālu “LA.lv” informēja Krievijas Federācijas Latvijas vēstniecībā.

Pēc 4. decembra Latvijas vēstnieces Krievijā Astras Kurmes tikšanās ar Krievijas Federācijas Fitosanitārā un veterinārā dienesta priekšnieku Sergeju Dankvertu Krievijas ir pārskatījusi vairāk nekā pirms gada ieviestos ierobežojumus.

Sākot ar pirmdienu, 16. decembri, Latvijai atkal ļauts Krievijā ievest šķirnes cūkas, cūkgaļu un tās produkciju. Tiesa, joprojām ir spēkā visām Eiropas Savienības valstīm saistošie ierobežojumi attiecībā uz kaušanai paredzēto cūku un nobarojamo sivēnu ievešanu.

Kā portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) direktors Māris Balodis, Krievija pirms aptuveni gada aizliedza cūkgaļas un tās produktu ievešanu no Latvijas saistībā ar klasiskā cūku mēra uzliesmojumu Latgalē. Toreiz vispirms slimība konstatēta meža cūku populācijā, nedaudz vēlāk arī trijās piemājas saimniecībās. Citi saslimšanas gadījumi vairs netika konstatēti.

PVD vadītājs klāstīja, ka aizliegums neattiecās uz tādu Latvijas cūkgaļas produktu importu, kas apstrādāti vairāk nekā 70 grādu temperatūrā. Tagad uz Krieviju drīkstēs vest arī tādus produktus, kas ir apstrādāti mazāk nekā 70 grādu temperatūrā, tātad – arī svaigu cūkgaļu. Vēl kaimiņvalstī būs atļauta dzīvu šķirnes cūku ievešana, bet nebūs ļauts ievest dzīvas cūkas kaušanai.

Balodis atzīmēja, ka PVD eksportētājus jau informējis par Krievijas noteikto importa ierobežojumu atcelšanu.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienam (1)Biznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+