Mobilā versija
+4.9°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
18. decembris, 2013
Drukāt

Krievija atceļ ierobežojumus cūku un to gaļas importam no Latvijas

cukas_leta3

Krievijas Federācijas Fitosanitārais un veterinārais dienests ir atcēlis ierobežojumus ievest no Latvijas šķirnes cūkas, cūkgaļu un tās produkciju, portālu “LA.lv” informēja Krievijas Federācijas Latvijas vēstniecībā.

Pēc 4. decembra Latvijas vēstnieces Krievijā Astras Kurmes tikšanās ar Krievijas Federācijas Fitosanitārā un veterinārā dienesta priekšnieku Sergeju Dankvertu Krievijas ir pārskatījusi vairāk nekā pirms gada ieviestos ierobežojumus.

Sākot ar pirmdienu, 16. decembri, Latvijai atkal ļauts Krievijā ievest šķirnes cūkas, cūkgaļu un tās produkciju. Tiesa, joprojām ir spēkā visām Eiropas Savienības valstīm saistošie ierobežojumi attiecībā uz kaušanai paredzēto cūku un nobarojamo sivēnu ievešanu.

Kā portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) direktors Māris Balodis, Krievija pirms aptuveni gada aizliedza cūkgaļas un tās produktu ievešanu no Latvijas saistībā ar klasiskā cūku mēra uzliesmojumu Latgalē. Toreiz vispirms slimība konstatēta meža cūku populācijā, nedaudz vēlāk arī trijās piemājas saimniecībās. Citi saslimšanas gadījumi vairs netika konstatēti.

PVD vadītājs klāstīja, ka aizliegums neattiecās uz tādu Latvijas cūkgaļas produktu importu, kas apstrādāti vairāk nekā 70 grādu temperatūrā. Tagad uz Krieviju drīkstēs vest arī tādus produktus, kas ir apstrādāti mazāk nekā 70 grādu temperatūrā, tātad – arī svaigu cūkgaļu. Vēl kaimiņvalstī būs atļauta dzīvu šķirnes cūku ievešana, bet nebūs ļauts ievest dzīvas cūkas kaušanai.

Balodis atzīmēja, ka PVD eksportētājus jau informējis par Krievijas noteikto importa ierobežojumu atcelšanu.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (8)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+