Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
18. decembris, 2013
Drukāt

Krievija atceļ ierobežojumus cūku un to gaļas importam no Latvijas

cukas_leta3

Krievijas Federācijas Fitosanitārais un veterinārais dienests ir atcēlis ierobežojumus ievest no Latvijas šķirnes cūkas, cūkgaļu un tās produkciju, portālu “LA.lv” informēja Krievijas Federācijas Latvijas vēstniecībā.

Pēc 4. decembra Latvijas vēstnieces Krievijā Astras Kurmes tikšanās ar Krievijas Federācijas Fitosanitārā un veterinārā dienesta priekšnieku Sergeju Dankvertu Krievijas ir pārskatījusi vairāk nekā pirms gada ieviestos ierobežojumus.

Sākot ar pirmdienu, 16. decembri, Latvijai atkal ļauts Krievijā ievest šķirnes cūkas, cūkgaļu un tās produkciju. Tiesa, joprojām ir spēkā visām Eiropas Savienības valstīm saistošie ierobežojumi attiecībā uz kaušanai paredzēto cūku un nobarojamo sivēnu ievešanu.

Kā portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) direktors Māris Balodis, Krievija pirms aptuveni gada aizliedza cūkgaļas un tās produktu ievešanu no Latvijas saistībā ar klasiskā cūku mēra uzliesmojumu Latgalē. Toreiz vispirms slimība konstatēta meža cūku populācijā, nedaudz vēlāk arī trijās piemājas saimniecībās. Citi saslimšanas gadījumi vairs netika konstatēti.

PVD vadītājs klāstīja, ka aizliegums neattiecās uz tādu Latvijas cūkgaļas produktu importu, kas apstrādāti vairāk nekā 70 grādu temperatūrā. Tagad uz Krieviju drīkstēs vest arī tādus produktus, kas ir apstrādāti mazāk nekā 70 grādu temperatūrā, tātad – arī svaigu cūkgaļu. Vēl kaimiņvalstī būs atļauta dzīvu šķirnes cūku ievešana, bet nebūs ļauts ievest dzīvas cūkas kaušanai.

Balodis atzīmēja, ka PVD eksportētājus jau informējis par Krievijas noteikto importa ierobežojumu atcelšanu.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+