×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Krievijā atklāj kapitāla izvešanas shēmu, izmantojot Latvijas un Igaunijas bankas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Krievijas Iekšlietu ministrija ir atklājusi shēmu, kurā no valsts izvesti līdzekļi ārvalstu valūtā vairāk nekā viena miljarda rubļu (19,1 miljona eiro) apmērā, fiktīvām kompānijām pārskaitot tos uz nerezidentu kontiem Latvijas un Igaunijas bankās.

Ministrija pirmdien informēja, ka “par prettiesisku darbību aizdomās tiek turētas vairākas komerciālās firmas ar fiktīvas organizācijas pazīmēm, kā arī divu galvaspilsētas [Maskavas] kreditēšanas un finanšu iestāžu esošie un bijušie augsta ranga vadītāji”.

Dokumentāli apstiprinātas liecības norāda, ka tā dēvētās firmas “viendienītes” noslēdza vairākus fiktīvus ārējās tirdzniecības līgumus ar ārvalstu juridiskajām personām par it kā dārga kontroles un mērījumu aprīkojuma piegādi. Pēc tam, izmantojot viltotos dokumentus, pārskaitīja naudas līdzekļus uz nerezidentu atvērtiem kontiem Latvijā un Igaunijā.

“Realitātē apmaksātā prece Krievijas teritorijā ievesta netika. Iegūtā informācija liecina, ka ārpus [Krievijas] robežas izvests vairāk nekā viens miljards rubļu ārvalstu valūtā,” informēja Krievijas Iekšlietu ministrija.

Sākta krimināllieta par valūtas operāciju veikšanu, izmantojot viltotus dokumentus un pārskaitot naudas līdzekļus uz nerezidentu kontiem. Vainīgajām personām draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem.

Krievijas policijas darbinieki veikuši piecpadsmit kratīšanu aizdomās turēto darba un dzīvesvietās, kā arī komerciālo organizāciju un kreditēšanas un finanšu institūciju, kas tiek turētas aizdomās par iesaisti shēmā, birojos. To laikā izņemti priekšmeti un dokumenti, kam ir pierādījumu nozīme lietā.

Par shēmas organizēšanu aizdomās turētie ir aizturēti. Vienam no viņiem noteikts apcietinājums, bet vēl diviem kā drošības līdzeklis noteikts mājas arests. Turpinās visu lietas apstākļu izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+