×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Krievijā atklās “South Stream” būvi

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien svinīgā ceremonijā atklās gāzes vada “South Stream” būvniecību.

 

Svinīgā ceremonija notiks netālu no Anapas, un tajā piedalīsies arī Krievijas gāzes kompānijas “Gazprom” sadarbības partneri šajā projektā – Itālijas enerģētikas uzņēmums ENI, Francijas kompānija EDF un Vācijas uzņēmums “Wintershall”. Pasākums sāksies plkst.13 pēc Latvijas laika, un tajā notiks simboliska gāzes vada metināšana.

Gāzesvada “South Stream” kopgarums būs 3600 kilometri, un gada laikā pa to iecerēts piegādāt 63 miljardus kubikmetru gāzes. Plānots, ka pirmās piegādes, kas novadīs Krievijas gāzi caur Bulgāriju uz Rietumeiropu pa cauruļvadu Melnās jūras gultnē, apejot Ukrainas teritoriju, “South Stream” sāks 2015. gada nogalē.

Kā liecina “Gazprom” sniegtā informācija, kopējās “South Stream” izmaksas varētu sasniegt 16,5 miljardus eiro (11,59 miljardus latu) – 10 miljardi eiro būs nepieciešami gāzes vada būvniecībai Melnajā jūrā, bet vēl 6,5 miljardi eiro būs vajadzīgi būvniecības darbiem sauszemē. Krievija piekritusi piešķirt šim projektam 7,5 miljardus eiro ar nosacījumu, ja “Gazprom” tajā būs 50 procenti daļu.

Ceturtdaļa no Eiropas Savienībā patērētās gāzes tiek iegūta no Krievijas, un aptuveni 80 procenti no tās tiek transportēti cauri Ukrainai. Ar Krievijas plānoto gāzes vadu konkurē Eiropas iecerētais gāzes vads “Nabucco”, taču šī projekta realizāciju skārušas jau vairākas problēmas, tostarp potenciālo piegādātāju trūkums, veicinot runas par citām iespējām. Plānots, ka “Nabucco” tiks būvēts no Turcijas pilsētas Erzurumas līdz Baumgartenai Austrijā, šķērsojot Bulgāriju, Rumāniju un Ungāriju. 4000 kilometru garā gāzes vada aptuvenās izmaksas patlaban tiek lēstas 7,9 miljardu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+