Mobilā versija
+0.6°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
31. decembris, 2013
Drukāt

Krievija atļauj ievest Lietuvas piena pārstrādātāja “Pieno žvaigždes” produkciju (2)

piens4

Krievijas federālais patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” sācis atcelt Lietuvas piena produktu importa aizliegumu – atļauts ievest Krievijā uzņēmuma “Pieno žvaigždes” produkciju, bet aizliegums saglabājas attiecībā uz visu pārējo Lietuvas piena pārstrādātāju ražojumiem.

“Pakāpeniski atceļot ierobežojumus Lietuvas piena produkcijas ievešanai Krievijas Federācijas teritorijā, tiek atcelti ierobežojumi attiecībā uz a/s “Pieno žvaigždes” produkciju,” teikts “Rospotrebnadzor” otrdien izplatītajā paziņojumā.

Tajā norādīts, ka šāds lēmums pieņemts, iepazīstoties ar Lietuvas sniegto informāciju par to, kā tiek izpildītas “Rospotrebnadzor” prasības attiecībā uz produkcijas kvalitāti un tās kontroli.

Krievijas ziņu aģentūra “Interfax” 26.decembrī vēstīja, ka par situāciju informēts ziņu avots šajā nozarē ir atklājis, ka gaidāms, ka Lietuvas piena produktu piegādes Krievijai atsāksies janvārī. “Atgriešanās būs pakāpeniska pa posmiem,” sacīja ziņu avots. Saskaņā ar ziņu avota teikto tuvākajā laikā var tikt dota “zaļā gaisma” viena Lietuvas uzņēmuma produkcijas piegādēm uz Krieviju, un “piegāžu sākums ir gaidāms janvārī”.

Jau vēstīts, ka Krievijas federālā patērētāju tiesību aizsardzības dienesta “Rospotrebnadzor” vadītāja pienākumu izpildītāja Anna Popova 24.decembrī paziņoja par to, ka Lietuvas piena produkti drīzumā varētu atgriezties Krievijas tirgū. “Var atzīmēt, ka Lietuvas pusei ir ļoti pozitīva attieksme pret aizrādījumiem, kurus mēs darījām zināmus pēc pārbaudes. Ļoti nopietna pieeja [trūkumu] novēršanā,” žurnālistiem Maskavā teica Popova. “Pašlaik tiek gatavoti dokumenti, lai tiktu atļauta produkcijas piegāde uz Krievijas teritoriju,” piebilda Popova.

“Rospotrebnadzor”  7.oktobrī aizliedza piena produktu  importu Krievijā no Lietuvas, pamatojot šo lēmumu ar nepietiekamiem kvalitātes kontroles pasākumiem Lietuvā. Savukārt Lietuvā uzskata, ka šim aizliegumam ir politiski iemesli.

Oktobra otrajā pusē Lietuvā ieradās ” Rospotrebnadzor” inspektori, kas pārbaudīja piena produktu kontroles sistēmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu i bildi ielikuši- Food Union (Rīgas piena kombināts) jauno produktu līniju! Ha- ha- ha!

    • nu šiem produktiem Atbildēt

      nevarētu pielietot “aizliegumu”, jo RPK jau tagad pieder Krievijas miljonāram… ak, pardonn, “investoram”….

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+