×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Krievija atsakās slēgt līgumu ar Latviju (12)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Šā gada 9.martā Krievija ir noraidījusi Latvijas piedāvājumu noslēgt divpusēju vienošanos par papildu uzticamības pasākumu īstenošanu, tādējādi atsakoties no iespējas veidot caurskatāmību un stiprināt uzticību abu valstu starpā, informēja Aizsardzības ministrija (AM).

Ņemot vērā Krievijas provokatīvo rīcību Latvijas pierobežā un caurskatāmības trūkumu, Latvijas interesēs ir pārliecināties par Krievijas militārajām spējām Latvijas pierobežā un maksimāli veicināt pārskatāmas attiecības militārajā jomā. Tādēļ, lai panāktu atklātību un prognozējamību abu valstu starpā, kā arī mazinātu domstarpības, Latvijas un Krievijas AM pārstāvji tikās Rīgā pērn, 8. decembrī. Tikšanās laikā Latvijas puse piedāvāja konkrētus priekšlikumus attiecībā uz caurskatāmības veicināšanu.

Sarunu rezultātā Latvijas puse 9.decembrī nosūtīja Krievijai piedāvājumu noslēgt divpusēju vienošanos par vienu papildu bruņojuma kontroles novērtējuma vizīti un vienu inspekciju pierobežas rajonos. Savukārt šā gada 9. martā Krievijas puse noraidīja Latvijas piedāvājumu, tādējādi apliecinot savu nevēlēšanos veidot ilgtermiņa pārskatāmas attiecības.

Noslēdzot Latvijas piedāvāto vienošanos par uzticības un drošības veicinošiem pasākumiem uz Vīnes dokumenta bāzes Latvija un Krievija varētu mazināt abpusējas bažas, jo tiktu panākta abu valstu ilgtermiņa iespēja konsultēties un apmeklēt militāros objektus un militārās mācības reģionā.

AM uzsver, ka noraidot Latvijas puses piedāvājumu, Krievija atņēma sev iespēju apmeklēt Latvijas militāros objektus un pazaudēja iespēja apliecināt savu pārskatāmību un militāro draudu neesamību pierobežas objektos.

“Latvija ir ieinteresēta ilgtermiņa, pārbaudāmā un uz starptautiskajiem principiem veidotajā sadarbībā, nevis vienreizējās aktivitātēs, kas var tikt plaši atspoguļoti plašsaziņas līdzekļos, bet sniegtu mazu praktisku pienesumu,” teikts AM paziņojumā.

Ministrija atgādina, ka NATO-Krievijas formālas attiecības tika pārtrauktas 2014.gada pavasarī Krievijas veiktās Krimas aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos dēļ. Pašreizējā NATO politika attiecībā pret Krieviju balstās atturēšanā un politiska dialoga uzturēšanā.

AM akcentē, ka jau kopš 2003. gada tā piedāvā Krievijai vienoties par papildu divpusējo vienošanos uzticības un drošības jautājumos, ko Krievija konstanti līdz šim ir noraidījusi.

Krievijas militārās aktivitātes Rietumu kara apgabalā, kas robežojas ar Baltijas valstīm, kopš Krimas aneksijas 2014.gada pirmajā pusē ir ievērojami pastiprinājušās – ir pieaugusi militāro mācību intensitāte un mērogs, notiek militārās infrastruktūras attīstīšana un pilnveidošana.

Latvija seko līdzi Krievijas militārajām aktivitātēm mūsu valsts robežas tuvumā.

“Ņemot vērā arī nedraudzīgu un brīžiem naidīgu retoriku attiecībā pret Latviju, tas rada nepieciešamību Latvijai meklēt papildu drošības garantijas un izvērst sadarbību ar sabiedrotajiem, reaģējot uz Krievijas īstenotajām militārajām aktivitātēm,” uzsver AM.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kas tā Latvija tāda ir lai ar to slēgtu kaut kādus līgumus.Līgumus drīz slēgs Rīgas tautas republikas prezidents,un viņa ārlietu ministra ministrs Ždanoka vai vēstnieks Sīrijā Mamikins.

 2. Krievija atņēma sev iespēju apmeklēt Latvijas militāros objektus… Kā pieredze rāda, tad vajadzīgas ir tikai trepes, lai aplūkotu mūsu militāros objektus. Tāpēc jau nav jāparaksta Līgums!!!

  • Ой, как будто тут есть какие то военные объекты, про которые мы ничего не знаем? А кроме базы в Адажи вообще хоть что то есть?

 3. Гражданин Atbildēt

  Россия направила ровно 30 приглашений на сотрудничество,латвия отказалась. Теперь получили и строят из себя жертв.Уроды нацистские.

  • ej, savas kabatas "pilsoni" Atbildēt

   Ja kads ir nacists, tad panem V.I.Lenina polno sacheneniju, un izlasi par “lielkrievu gerzhimordam”, pec tam spoguli apskaties “pievienoto” foto – pats sevi. To apraksta tavejais klasikis, kura valsti apraud tagadejais keizars.

 4. kremlis cer drīzumā okupēt , tātad nav vērts smērēt papīru 🙂

 5. Tas tikai apstiptina Atbildēt

  Krievijas nejauki aizdomīgos nodomus pret šo valsti un netikvien šo valsti vien.

 6. Вот только не надо с больной головы на здоровую перекладывать! А на прошлой неделе кто демонстративно отказался посетить с инспексторской проверкой Псковскую дивизию?! Вас же приглашали? А вы отказались, причём не просто так, а гордо и с вызовом. Мол, вот мы какие смелые. И вот вам результат. Не хотите, как хотите!

  • Es esmu krievs no Maskavas un Putins ir kara noziedznieks Atbildēt

   Aizver muti, Latvijā dzīvojošais krievu okupant grafist! Jā, jā – tu esi latviešu zemes okupants, kolonists un rusifikators. Ne tu, ne tavi senči nebija 1918.gada 18.novembra Latvijas pilsoņi. Tavi senči Latvijā ieradās uz tankiem vai arī, kā tagad moderni saka – kā gastarbaiteri un noziedzīgās krievijas impērijas būvētāji.
   Un latvieši pareizi darīja, ka nepiekrita Pleskavas divīzijas inspekcijām. Krievi par to prasītu tiesības izložņāt Ādažus un citas bāzes, protams, Pleskavā krievi latviešiem parādītu tukšas kazarmas, bet Latvijā krievu inspektori ielīstu visur: štābos, noliktavās, poligonos, zemessardzes bataljonos.

   • Abižo pūķinu un viņa Piektdieni !!!!!

   • Захлопни варежку сам, абориген хренов! Мне на твои стенания и «вековую» боль плевать! Как и на твои доводы дерьмократа! Это ты то русский?! Не смеши. Сука ты самая распоследняя, вот ты кто, но не русский. Русского в тебе нет и грамма. И чего ты в Москве забыл, в самом центере «империи зла»?!

Draugiem Facebook Twitter Google+