Pasaulē

Krievija atzīst Doņeckas un Luganskas pašpasludināto republiku izsniegtos dokumentus1

Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas paredz līdz brīdim, kad noregulēsies konflikts Ukrainas austrumos, atzīt Doņeckas un Luhanskas pašpasludināto tautas republiku izsniegtos personas dokumentus.

Dekrēts “Par Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu atsevišķu rajonu teritorijās pastāvīgi dzīvojošajiem Ukrainas pilsoņiem un personām bez noteiktas pilsonības izsniegto dokumentu un automašīnu reģistrācijas zīmju atzīšanu Krievijas Federācijā” sestdien publicēts Kremļa mājaslapā.

Tajā pamatots, ka dokumenti tiks atzīti, “lai aizsargātu cilvēku un pilsoņu tiesības un brīvības, balstoties uz vispāratzītiem starptautisko humāno tiesību principiem un normām”.

Ar Putina parakstīto dekrētu līdz “politiskam situācijas atsevišķos Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonos noregulējumam, balstoties uz Minskas vienošanos” Krievija atzīst abu pašpasludināto tautas republiku, kas ir “faktiski pastāvošie atbildīgie varas orgāni norādītajos rajonos”, izsniegtos personas identifikācijas dokumentus, izglītības un/vai kvalifikācijas dokumentus, dzimšanas, laulības, vārda maiņas, nāves apliecības, kā arī transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus.

Tas nozīmē, ka šo dokumentu īpašnieki Krievijā varēs iebraukt bez vīzas, norādīts dekrētā, kurš spēkā stājas no parakstīšanas brīža.

Doņeckas pašpasludinātās tautas republikas vadītājs Deniss Pušiļins pauda pateicību Krievijai par tādu rīcību. “Ukraina izdarīja visu, lai Donbasa iedzīvotājiem atņemtu pēc iespējas vairāk tiesību,” viņš piebilda, norādot, ka konflikta pārņemto teritoriju iedzīvotājiem neesot pārvietošanās brīvības, iespējas saņemt jaunus dokumentus, tostarp pases, kā arī pagarināt esošos dokumentus, iegūt izglītību un iegūt citas tiesības.

“Tagad mūsu iedzīvotāji, kurus Kijeva būtībā padzina no Ukrainas teritorijas un atņēma daudzas tiesības, varēs legāli iebraukt un uzturēties Krievijas teritorijā. Tiks atzīti Donbasā izsniegtie izglītības un citi dokumenti,” klāstīja Pušiļins.

LA.lv