×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Krievija Baltijā neatkārtos to, kas ir izgāzies Ukrainā (6)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Krievija Latvijā nemēģinās izmantot Donbasā piekopto stratēģiju, taču pastāv vairāki citi veidi, kā panākt sev vēlamos rezultātus, tā diskusijā “Latvijas ārējā politika un jaunā Eiropas Savienības (ES) globālā stratēģija” sacīja bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks, pašreizējais Valsts prezidenta padomnieks Jānis Kažociņš.

Viņš skaidroja, ka Krievija ar savu iesaistīšanos Sīrijas konfliktā mēģinājusi atgriezties uz pasaules skatuves, kā arī novērst starptautiskās sabiedrības uzmanību no Ukrainas krīzes. Kažociņš arī uzsvēra, ka Krievijā un tās galvaspilsētā Maskavā dzīvo ievērojams skaits musulmaņu, kas Krievijai jāņem vērā.

Runājot par iespējamajiem konfliktiem reģionā, Kažociņš norādīja, ka militārā loģika liek secināt, ka šajā gadījumā Zviedrija un Somija tajā tiks iekļauta, ņemot vērā reģiona izmērus. Prezidenta padomnieks gan pauda personisku viedokli, ka Krievija Baltijas reģionā neatkārtos to, kas jau ir izgāzies Ukrainā.

“Nenotiks kā Donbasā, taču ir arī citi veidi,” sacīja Kažociņš, piebilstot, ka teritorijas ieņemšanu ilgtermiņā varētu kavēt ekonomiskās un militārās izmaksas. Kā vienu no problēmām iespējamo situāciju analizēt īstermiņā un ilgtermiņā viņš minēja arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīcības neparedzamību.

Noslēgumā Kažociņš pauda viedokli, ka visi sagaida, ka Krievija atkal būs “normāla valsts”, piebilstot, ka tam ir jānotiek pēc iespējas ātrāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Visi komentari par Krieviju un Baltiju maldas. Ukraina un ari Baltijas valstis nepiedosies tagadejai
  Krievijai. Pat Belarus turesies pretim Krievijai. Bet ja runat atklati Putins jau pazaudeji visu un ka bus
  talak ar Krieviju – tar ir vel jautajums.

  • Tomēr karaspēka iepludināšana Donbasā, kāmēr visi lūkojās Sīrijā, pa klusam, notiekās. No tautas, kurai nekā nav un nav arī ko zaudēt, var sagaidīt visu ko, pilnīgi pretēju kaut kādai loģikai. Tā ir vispārzināma patiesība: zaudēt var tikai tie, kuriem ir ko zaudēt. Vata-homoSovjetico var pazaudēt tikai pirmo TV kanālu, bet to viņa viegli pārdzīvos.

 2. Kažociņš ir ārzemnieks, kurš nespēj krievus novērtēt pareizi.

 3. Pēc Kāžociņa domām, Krievija kādreiz ir bijusi normāla valsts. Te jau ir tā galvenā to “visu” kļūda. Otrā kļūda ir tā, ka nekādas loģikas Putina rīcībā nav. Viņš domājis, ka ar naudu (lielu naudu) slāpēs Rietumu reakciju, bet tagad arī tā iespēja viņam stipri sarukusi.

 4. Ja jau Kažociņš apsola, tad tā arī būs !!! 🙂
  Ticu viņam vairāk kā āzim par m)usļiem ! 🙂

 5. Kažociņš maldās – Ukrainā nekas nav izgāzies – Krima jau ir ( rietumi klusu piekrituši ), Dombass jau daļēji un ( rietumi daļēji klusu piekrituši ). Vienīgi pietrūka iekšējās 5 kolonas līdz Odesai…, bet armiju īsti negribējās ievest, lai gan iespēja gada sākumā bija. Putins negaidīja tik vājus rietumu protestus un to zinādams būtu armiju ievedis.Nezināja.
  Ar Baltiju būtu tas pats – tikai tie poļi. Tie poļi karotu. Vācieši un franči bloķētu NATO un to jau US zināja un tie simboliskie US karavīri ir Baltijā… Tie parāda nostāju un šeit neredzēt nevienu francūzi vai vācieti…

Draugiem Facebook Twitter Google+