Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
10. novembris, 2016
Drukāt

Krievijā bloķē “LinkedIn”

linkedin

Maskavas pilsētas tiesa ceturtdien atzinusi par likumīgu zemākas instances tiesas lēmumu, kas paredz Krievijā bloķēt uz karjeru orientēto sociālo tīklu “LinkedIn”, un līdz ar to šis lēmums ir stājies spēkā.

Lēmumu bloķēt tīklu “LinkedIn” augustā pieņēma Maskavas Tagankas rajona tiesa, kas atzina, ka “LinkedIn” ir pārkāpis Krievijas likumu, kas noteic, ka Krievijas iedzīvotāju personas dati ir jāglabā Krievijas teritorijā.

Krievijas Federālā sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas jomu uzraudzības dienesta “Roskomnadzor” preses dienestā aģentūru “Interfax” informēja, ka vietne varētu tikt bloķēta apmēram nedēļas laikā, tiklīdz “Roskomnadzor” būs saņēmis tiesas lēmuma motivējošo daļu.

Prasību bloķēt “LinkedIn” Tagankas rajona tiesā bija iesniedzis “Roskomnadzor”.

“LinkedIn” pārstāve Maskavas pilsētas tiesas sēdē sacīja, ka “Roskomnadzor” prasību bloķēt vietni iesniedzis, lai aizstāvētu nenoteikta personu loka intereses, un neesot saņemtas pretenzijas no konkrētiem lietotājiem. Turklāt ar personas datu vākšanu nodarbojas cita juridiskā persona, nevis tā, kas prasībā ir norādīts ka atbildētājs.

Savukārt “Roskomnadzor” iepriekš paziņoja, ka vērsies tiesā, jo esot saņēmis pilsoņu lūgumus pārbaudīt, vai vietne “LinkedIn” atbilst jaunajam likumam par personas datu glabāšanu. Šis likums stājās spēkā 1.septembrī, un “LinkedIn” ir pirmā lielā vietne, par kuras bloķēšanu ir pieņemts tiesas lēmums saskaņā ar šo likumu.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+