×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Krievija brīdina likumpārkāpējus uzmanīties no ASV

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas Ārlietu ministrija īpaši izplatītā paziņojumā aicinājusi savas valsts pilsoņus nedoties valstīm, kuras noslēgušas ar ASV līgumu par noziedznieku izdošanu.

“Ārlietu ministrija rekomendē Krievijas pilsoņiem atturēties no braukšanas uz ārzemēm, jo īpaši uz tām valstīm, kurām ir līgums ar ASV par likumpārkāpēju izdošanu. Jo īpaši šis aicinājums jāņem vērā cilvēkiem, kuriem ir aizdomas, ka ASV tiesībsargājošajām iestādēm varētu būt pret viņiem kādas pretenzijas,” informē ziņu aģentūra “Itar-Tass”. Krievijas ĀM izplatītajā dokumentā skaidrots, ka pēdējā laikā palielinājies to dažādās valstīs aizturēto Krievijas pilsoņu skaits, kuru izdošanu tiesāšanai pieprasījušas Savienotās Valstis. Tādi ir Dmitrijs Ustinovs Lietuvā, Dmitrijs Belorosovs Spānijā, Maksims Čuharevs Kostarikā un Aleksandrs Paņins Dominikā.

“Pieredze rāda, ka pret faktiski nolaupītajiem un ASV izdotajiem cilvēkiem izvirzītās apsūdzības ir nepamatotas,” uzskata Krievijas ĀM. “Tā rezultātā viņi tiek nepatiesi apsūdzēti pārkāpumos, par kuriem viņiem draud ilgtermiņa ieslodzījums. Tā tas notika ar Viktoru Butu (attēlā) un Konstantīnu Jarošenko, kuriem var piespriest attiecīgi 25 un 20 gadus cietumā.” Buts tiek apsūdzēts par ieroču nelikumīgu tirgošanu Kolumbijas revolucionārajiem bruņotajiem spēkiem, savukārt Libērijā aizturētajam Jarošenko divdesmit gadu cietumsods 2011. gadā tika piespriests par narkotiku kontrabandu uz ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+