×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Krievija brīdina par iespējamām sankcijām pret Nīderlandes piena produktiem

LETALETA

Krievija trešdien kritizēja no Nīderlandes importēto piena produktu un ziedu kvalitāti un norādīja uz iespējamām sankcijām, laikā kad abu valstu attiecības ir saasinājušās saistībā ar vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” aktīvistu aizturēšanu Arktikā uz kuģa “Arctic Sunrise”, kam ir Nīderlandes karogs.

 

“Mūsu pārbaudes, ko Krievijas eksperti pabeigs 12.oktobrī, sākotnējie rezultāti ir neapmierinoši,” aģentūra “Interfax” citēja Krievijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības federālā dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītāja Sergeja Dankverta teikto par piena produktiem.

Viņš norādījis, ka Nīderlandes kolēģi ir apstiprinājuši valstī ražoto piena produktu drošumu, “neredzot produktu”.

“Rosseļhoznadzor” preses sekretārs Aleksejs Aleksejenko radiostacijai  “Eho Moskvi” teica, ka šogad Krievija īpašu kontroli jau ir noteikusi 15 Nīderlandē ražotiem piena produktiem. Ierasti pēc tādas īpašas kontroles seko produktu importa aizliegums.

Aleksejenko arī sacīja, ka Krievijai ir pretenzijas arī pret Nīderlandes eksportēto tulpju un citu ziedu, kā arī sēklu kvalitāti.

“Mēs runājam ne tikai par ziediem.. bet arī sēklu materiālu,” Aleksejenko teica Krievijas radiostacijai RNS.

“Citiem vārdiem sakot, mēs runājam par pilnu no Nīderlandes importēto produktu spektru,” piebilda Aleksejenko.

Krievija bieži tiek apsūdzēta par tirdzniecības izmantošanu kā diplomātisko ieroci. Šonedēļ tika aizliegts pašreizējās Eiropas Savienības prezidējošās valsts Lietuvas piena produktu imports Krievijā, kas tiek saistīts ar Lietuvas centieniem tuvināt 28 valstu blokam tādas bijušās padomju valstis kā Ukraina, Moldova un Gruzija.

Krievijas drošības spēki septembra vidū Arktikā uzkāpa uz “Arctic Sunrise”, kam ir Nīderlandes karogs, un aizturēja visus 30 uz tā esošos cilvēkus no 18 valstīm. Tāda rīcība sekoja pēc tam, kad vairāki aktīvisti mēģināja uzkāpt uz Krievijas valsts enerģētikas koncernam “Gazprom” piederošas naftas ieguves platformas Pečoras jūrā. 28 vides aizstāvjiem un diviem viņus pavadošajiem reportieriem līdz 24.novembrim ir noteikts pirmstiesas apcietinājums. Viņiem visiem izvirzītas apsūdzības pirātismā, par ko draud līdz 15 gadiem ilgs cietumsods. Nīderlande ir brīdinājusi, ka saistībā ar šo lietu gatavojas vērsties ANO Starptautiskajā jūras tiesību tribunālā.

Abu valstu attiecības saasinājās vēl vairāk otrdien, kad Krievija apsūdzēja Nīderlandes varas iestādes par nelikumīgu augsta ranga Krievijas diplomāta aizturēšanu Hāgā aizdomās par vardarbību ģimenē. Krievijas prezidents Vladimirs Putins diplomāta Dmitrija Borodina aizturēšanu, kas notika nedēļas nogalē nosauca par “vissmagāko Vīnes konvencijas pārkāpumu” un pieprasīja oficiālu Nīderlandes atvainošanos. Vīnes konvencija par diplomātiskajām attiecībām paredz diplomātisko imunitāti pret aizturēšanu.

Nīderlandes puse norādīja, ka izmeklē incidentu un atvainosies vien tad, ja “izmeklēšana parādīs, ka tas tika risināts veidā, kas ir pretrunā Vīnes konvencijai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+