×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Krievija cer, ka Latvijas rīcību, liedzot “RTR” retranslāciju, izvērtēs starptautiski (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas cer, ka Latvijas rīcību, liedzot “Rossija RTR” retranslāciju, pārbaudīs starptautiskās organizācijas, aģentūra BNS uzzināja kaimiņvalsts vēstniecībā.

Krievijas vēstniecības preses dienests vaicā, vai Latvijas pēdējo nedēļu spertie soļi saistībā ar kaimiņvalsts mediju “izspiešanu” no valsts informatīvās vides, kā arī steidzīgie Krimināllikuma grozījumi – ir jaunās eiropeiskās vērtības? “Ceram, ka profilējošās starptautiskās organizācijas neatstās bez uzmanības šos Latvijas izgudrojumus,” uzsver vēstniecība.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka saistībā ar aicinājumiem uz karadarbību Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdienas sēdē pieņēmusi lēmumu aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas, aģentūra BNS uzzināja NEPLP.

Lēmums stājas spēkā līdz ar tā publicēšanu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

NEPLP aizvadītā gada laikā atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kur pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums (EPLL), gan arī Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu Direktīva.

Ņemot vērā, ka programma “Rossija RTR” Latvijā tiek izplatīta no Zviedrijas (apraides atļaujas turētājs Zviedrijā ir NCP “RUSMEDIACOM”), apskatot programmas izplatīšanas ierobežošanu, ir jāņem vērā ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu Direktīva, norāda NEPLP.

Padome aizvadītā gada 18.-19.janvāra raidījumā “Svētdienas vakars ar Vladimiru Solovjovu” un 2015.gada 6.jūlija raidījumā “Vēstis” konstatēja naida kurināšanas pazīmes, kas atbilst direktīvas 6.panta kritērijiem (naida kurināšana rases vai valstspiederības dēļ šo jēdzienu plašākajā nozīmē). NEPLP, ievērojot direktīvas prasības, nosūtīja paziņojumus par konstatētajiem pārkāpumiem Eiropas Komisijai un Zviedrijas karalistes audiovizuālo mediju pakalpojumu regulatoram, kā arī “Rossija RTR”. Tāpat NEPLP šā gada 9.martā tikās ar “Rossija RTR” pārstāvjiem.

Padome norāda, ka televīzijas kanāla pārstāvji ir likumā noteiktajā kārtībā aicināti nepieļaut pārkāpumu atkārtošanos, bet tas diemžēl nav noticis, un “Rossija RTR” raidījumos atkārtoti un vairākkārt ir konstatēta naida kurināšana, kā arī aicinājumi uz karadarbību.

NEPLP uzskata, ka šāda televīzijas kanāla rīcība un konstatētais raidījumu saturs nodara kaitējumu Latvijas sabiedrībai, apdraudot tās drošību.

Padomes pieņemtais lēmums stāsies spēkā pēc oficiālās publikācijas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un attieksies uz visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – kabeļoperatoriem, satelīta un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzējiem. Lēmums ir pieņemts ievērojot ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. ................... Atbildēt

  starptautiski visi sapratuši, ka teroristi ir čekas apmācītie, skat. you tube Om TV

 2. kā var uzspiest vai aizliegt kaut ko skatīties par manu naudu.Es maksāju un vēlos skatītos to kas man patīk.Bet vispār man nospļauties,es skatosTrikolor.

 3. Kā tad Krievijai daļa – ko es Latvijā skatos ?

 4. Tas labi,jo mēs-Latvija esam pārliecināti,ka Krievija dabūs arī no starptautiskām organizācijām “pa sprandu”par naida kurināšanu un aicinājumu uz karu,par savu agresivitāti,Krimas okupāciju un karošanu Austrumukrainā un visa tā propogandēšanu svoas medijos.

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Esmu pilnīgā unisonā ar mūsu mīļo kaimiņu! Tā tālāk iet nedrīkst! Mēs (RU) taču tikai padraudējām, ka noslaucīsim Baltiju no zemes virsas, mēs tikai pajokojām, ka pie LV robežas izveidosim radioaktīvo izgāztuvi un jūs (LV) uzreiz saskatāt kara draudus vai aicinājumu karot. Mēs (RU) nekad neesam jūs (LV) aicinājuši mums uzbrukt.
  Ceram, ka starptautiskās institūcijas spēs pareizi novērtēt gadsimtus ilgušo Krievijas miermīlīgo politiku un sapratīs, ka abi Pasaules kari, iebrukums Gruzijā, Moldovā, Ukrainā, Čečenijā ir tikai “prinužģēņije k miru.”

  • А вот зря вы так, не по христиански. Не нравится передача Соловьёва, ну так сделайте свою такую же, докажите что он не прав. Или вам слабо и нет других аргументов, кроме прямого запрета?! Этот ваш NEPLP не суд, а всего лишь надзирающий орган и его решения внесудебные. То есть какие то дяди и тёти решают, что хорошо, а что плохо, по каким то своим особым признакам и пристрастиям. Причём решают за нас. Разве это демократично?
   Да, и если вам не нравится российская пропаганда, то не надо самому использовать точно такие же методы. Вот это ваше утверждение «…ka abi Pasaules kari, iebrukums Gruzijā, Moldovā, Ukrainā, Čečenijā ir tikai “prinužģēņije k miru.”» – есть чистая пропаганда и враньё. Христианин то вроде как правду говорить должен.

   • Grafist, ja vēlaties ko teikt latviēšiem,ja lasat Latvijas avīzi,tad arī izsakaties ,rakstat LATVISKI,JO neviens vairs no jauniem cilvēkiem to jūsu valodu nesaprot un galvenais -nevēlas saprast-tagad tā tāpat kā agrāk no jūsu puses latviešu valoda tiek uzskatīta par ne jau par “suņu”valodu,bet gan vienkārši NĪSTAMU OKUPANTU VALODU !

    • P.S. UN – beidziet slēpties zem “pseidonīma”- ko jūs te komentējat anonīmi? No kā jums bail? Kāds ir jušu īstais vārds un uzvārds? Vai esat “nekrievs”-tie parasti to “gaisu maisa”

     • Вообще то, комментатор к которому я обращался тоже пишет под псевдонимом и данный сайт регистрации не требует. Быть анонимом или писать под своим именем, это дело сугубо добровольное. Однако, предлагаемые изменения в уголовном кодексе, склоняют меня больше в пользу анононимности. Скоро всем придётся выражаться только намёками, как в старое доброе советское время.

    • Ja, man ir ko teikt. Мы живём в двуязычной стране. Для вас это печально, но это факт. И зря вы так плохо думаете про свою собственную молодёжь, очень многие молодые люди совсем неплохо знают русский язык. Ибо, в отличие от вас, у них нет ненависти к собственно языку и для них он просто средство общения, такой же, как и английский и любой другой. Молодёжь – она гораздо рациональнее вас.

    • kauns par tãdu latvieti, kurš prot tikai zaimot un apsaukãt.

   • Xik xik xik
    Iz ķeba takoi že hristiaņin, kak iz Promokaški skripač. Toļko čto žirno izģevalsja nad moļitvoi u statji Viji Beinerte. hik hik hik

  • tikai akls un vésturi nezinošs indivíds var rakstít tãdu murgu.

Draugiem Facebook Twitter Google+