×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Putins panācis, ka krievs jūtas īpašs. Saruna ar Krievijas latviešu aktīvisti (22)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Lauma Vlasova ir organizācijas “Krievijas latviešu kongress” priekšsēde jau kopš 1996. gada. Krievijā dzīvojusi kopš 1965. gada, tagad pusi laika pavada tur, pusi – Latvijā Jūrmalā, tuvinieki joprojām dzīvo un strādā Maskavā un Pēterburgā, tāpēc Lauma Vlasova situāciju kaimiņvalstī analizē, raugoties “no iekšpuses”.

– Cilvēki sarunās par politiku jo bieži spriež, kas pēdējos gados ir noticis Krievijā un vai mēs šeit varam dzīvot mierīgi, nebaidoties no kādām kaimiņvalsts provokācijām. Kādi ir jūsu vērojumi?

– Krievijas politika pēc divtūkstošā gada, tas ir, pēc Putina ēras sākšanās, ir bijusi paredzama. Vienalga, patika cilvēkiem Jeļcina periods un pats Jeļcins vai nepatika, taču viņš bija cilvēks, kurš varbūt īpatnējā veidā, tomēr demokrātiju saprata un to demokrātiju Krievijā “palaida”. Tajā laikā, dzīvojot Krievijā, varēja izjust, ka ir tā brīvības sajūta. Putins pamazām, neko neforsējot, to mainīja, cilvēku ikdiena lēnām pārvērtās. Tas noticis visos līmeņos. Neviena no Krievijas domē esošajām partijām būtībā vairs nav opozīcijas partija. Pretī runājošos cilvēkus un kustības neitralizēja, opozīciju vienkārši ar dažādiem līdzekļiem izšķīdināja: dažus ietupināja par “huligānismu”, citiem biogrāfijā atrada “melnos punktus” un izlaida šo informāciju masu saziņas līdzekļos, un – cauri, cilvēks politikai zudis. Protestēšana tiek bloķēta visādos veidos.

Jeļcina laikā cīnījās pret to, ka no galvenā cilvēka tiktu iztaisīta ikona, viena varoņa svētbilde, ko likt “sarkanajā stūrītī”. Bet izrādījies, Krievijas tauta bez tā “sarkanā stūrīša” nevar iztikt, un nav tik svarīgi, kas tajā pie sienas karājas. Tādēļ joprojām netiek vaļā no Staļina kulta, tāpat Ļeņina “svētbilde” “sarkanajā stūrītī” jo­projām palikusi, kaut bērni un jaunieši vairs nezina, kas tas Ļeņins tāds bijis. Putinam šodien būtībā ir absolūtā vara, viņš visu lemj, visur piedalās, viss notiek tikai un vienīgi ar viņa piekrišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. “Liela loma ir masu saziņas līdzekļiem, kas propagandē Kremļa nostāju” – tā Vlasovas kundze. Nevis liela, bet noteicoša loma! Jaunā paaudze jau nezina, kā viņu vecāki tika nozombēti ar marksisma idejām un komunisma celšanu! Putins izmanto tās pašas propagandas metodes, ko izmantoja Hruščovs vai Brežņevs sociālisma būvēšanā PSRS vai Hitlers un Gebelss Lielvācijas celšanā. Diktatori mainās, bet propagandas metodes paliek. Mani izbrīna kas cits: visi šausminās par propagandas milzīgo ietekmi uz ļaužu prātiem, bet starp psihologiem un sociologiem šo fenomenu tikpat kā nepēta un tam nav pat dots kaut cik sakarīgs izskaidrojums. Bet nezinot cēloņus, nevar sekmīgi cīnīties ar sekām. Laikam jau masu saziņas līdzekļi un paši žurnālisti nemaz nav ieinteresēti, lai šo propagandas
  fenomenu zinātniski analizētu, jo tad par valsti būtu jāraksta un jāstāsta arī kaut kas pozitīvs, bet tagad var netraucēti visus noskaņot uz negatīvisma viļņa. Rakstīt un teikt var ko un kā grib, piesedzoties ar vārda brīvību, bet tajā pat laikā BEZ JEBKāDAS ATBILDīBAS, kā tas ietekmēs sabiedrības apziņu. Diemžēl ir maz cilvēku, kas žurnālistu stāstīto TV un radio uztver kritiski un analizē, vairākums to visu pieņem kā aklu patiesību un visam notic, tāpēc šāda masveida manipulēšana ar cilvēku prātiem masu saziņas līdzekļos arī ir iespējama un notiek.

  • Nevis Putins ir panācis krievu cilvēku īpašo stāvokli,bet gan PSRS ar savu ideoloģiju. Visi jau aizmirsuši tādu faktu,ka Padomju Savienības ideoloģijas pamatā bija tēze par vienoto “padomju tautu”,kas apzīvos visu PSRS teritoriju un migrēs pa to kā ienāks prātā un ,pats par sevi saprotams, runās krievu valodā un Krieviem,kā vissaprātīgākajai nācijai būs noteicošā loma.Tādēļ jau Putinam ir vajadzīgs atjaunot bijušo PSRS.

 2. Putins ir un paliks pidars! Tāpat arī viņa piekritēji! 🙂

 3. "cinu par vesternizaciju" Atbildēt

  ar tadu skibu valodu cienijamais profesors Taivans laikam dzivo nekur citur ka Taivanija. Kaut ko labaku no si gudra cilveka gan vareja sagaidit.

 4. īpašs mēs var justies katrs, bet līst svešā mājā ar ierošiem rokā un slepkavot…tas ir slepkava un paliek slepkava, lai kā viņš pats justos

 5. Šo gadu laikā ļaužu smadzenes ir tā sapresētas, ka tas ir izmainījis viņu attieksmi pret dzīvi un politiku. It kā atgriezušies laiki, kad “mēs virtuvē parunājam par visu, kas sāp, un virtuvē tas arī paliek”. Tāda pagājušā gadsimta 60. gados raksturīga uzvedība, kad skaidri apzinājās – mēs pēc parunāšanas šķiramies, zinot, ka viss paliks aiz šīs virtuves durvīm, zinot, ka nekas nemainīsies un mēs arī neko nevaram mainīt. Nogremdēta vēlme jebko mainīt….. VAI TAD LATVIJĀ IR SAVĀDĀK???? Mēs arī visi esam virtuves cīnītāji….

 6. Virsraksts pilnīgi garām. Faktiski vajadzēja: Putlers panācis, ka krievs visā pasaulē jūtas kā visu nicināts un nīsts atkritums.

 7. Hitlers arī īslaicīgi panāca, ka vācu cilvēks jutās “īpašs” — īpašāks par citiem. Pūķins ir panācis, ka krievs atkal jūtas asinīm apslacīts. Sods nāks.

 8. Labi rakstits.Cik maksa tads stastijums?

 9. neko putins nevar iedvest tik daudz launuma ko krievi ir virs zemes ir pastradajusi nevar palikt nesodits

 10. Нет латышскому фашизму! Atbildēt

  В “тоталитарной” России 50 государственных языков,а в “демократической латвии штраф за русский язык 1000 Евро и преамбула,объявившая латышей высшей расой.

  • rašizm-fašizm neprojdjot,Latvijā dzivo 50 dažadas tautības cilvēki ,bet vai ir vajadzīgas 50 valsts valodas…

  • Tad vācies uz savu dzimteni,..!Es kaut kā neesmu dzirdējis ka krievijā būtu bijusi latviešu valoda valsts.Krievi grib būt svētie,visi citi vainīgi tikai ne viņi,lai ir svētie bet āža kāja vienalga paliks!!!

  • bil bi Fašizm, toistj Hitlers b Pobegjil, Mi bi njebilji v tokoi jame. Mi kak prokljatije ot vasheva Komunizma!

   A nashet vasheva ruskova jazika, Mi otdelilisj ot vasheva Sovetskova sojuza! U nas svojo gosudarstvo! Znachit dolzjen bitj gosudarstvennij jazik, nashei nacionaljnostji! Eto i v Afrike ponjatno. No Vi, Okupanti, navjazivaitje nam svoi jazik!
   K premeru! Sgjesj v Holande, vsje Negri, Arabi, Musulmanji bez vozmushenjija, bez pretenzij viuchilji jazik etoi zemlji! Tut dazje rot ktoto njeotkrojet i nje vjaknjet, shto Tureckij jazik tozje dolzjen bitj kak 2-3 gosudrstvennij. Tut Bezprikoslovno vsje hochesh ilji njehochesh Dolzjen viuchitj, hotj na srednjem urovnje obshjatsa! Jazik znajesh, rabotu naigjesh. Njeznajesh, igji ot sjuda! Latvija egjinstvennoe petno na zemlje, gdje mozjem zjitj, govoritj, dumatj i tak daljej, i tomu podobnoje, na jazike nasheva noroda! A vi Tovarishchi, kotorije nam sovsem nje tovarishchi, mozjetji govoritj, zjitj na svojom jazike, ot Kaljiningrada, do Vladivostoka! Hochesh zjitj gdeto, Objazen viuchitj jazik toi sredi, tavo Gosudrstva! Shto eshjo njeponjatno?

 11. Putins krievus ir pataisiijis par iipashiem pashu krievu aciis …, bet patiesiibaa krievi ir taadi pashi cilveeki, kaa paareejie galva, divas rokas, divas kaajas … Putinam vajadzeeja arii iemaaciit, ka ja grib, lai ciena vinjus ir jaaciena arii citus … Savstarpeejaa cienja ir pamats mieram un labklaajiibai visos liimenjos …

 12. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Man ir mūža draugs- krievs no, Pēterburgas, kaut kāda kņaza mazdēls pa mātes līniju un padomju armijas pulkveža dēls. Kopā pirms 50 gadiem “uzturējām mieru” PSRS satelītvalstī un tā vēlāk visu mūžu uzturējām sakarus, bieži braucu uz ziemeļu galvaspilsētu komandējumos un daudzkārt apbrīnot viņu kultūras mantojumu un paciemoties. Arī viņa ģimene vairākkārt iz bijusi Latvijā un ar sajūsmu atceras mūsu kafejnīcas, skaistās mazpilsētas, mūs vasarnīcu kooperatīvus, latviešu mentalitāti un baznīcas. Tas viss bija līdz pundurīša nākšanai pie varas. Tagad te sit un pazemo krievus, krievu valodā nedrīkst par iepīkstēties, esam bezkaunīgi dzīvojuši uz Krievijas rēķina un viņi vairs pie mums nebrauc. Es gan joprojām reizi 4-5 gados aizbraucu paviesoties un tieku sagaidīts tāpat kā agrāk, tikai nevajag aizskart viņu ģeniālo vadītāju un tā taisnīgo politiku! Krim naš un punkts! Ukraiņi dumji noziedznieki, amerikāņi – lielākais pasaules naidnieks, balti- nepateicīgi, ļauni rusofobi. Un pat abiem, augstāko izglītību baudījušiem, krievu kultūras galvaspilsētā jau piektajā paaudzē dzīvojošiem, neko nepierādīsi. Pat šādus, izglītotus cilvēkus (vairāk gan sievietes) krievu TV ir nozombējusi un velti ir mēģinājumi ko mainīt.

 13. liec mieru krievijai labaak domaa par latviju kaa dziivo zem eiropas

Draugiem Facebook Twitter Google+