×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Krievija daļai ES valstu varētu atcelt cūku importa aizliegumu

cuka3

Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests izskata iespēju vairākām Eiropas Savienības (ES) valstīm atcelt noteikto aizliegumu dzīvu liellopu, aitu, kazu un cūku importam, piektdien paziņoja dienesta vadītājs Sergejs Dankverts.

Viņš norādīja, ka importa aizliegums, pirmkārt, varētu tikt atcelts Dānijai un Spānijai.

“Ja mums kāds pierādīs, ka viņiem ir sistēma, mēs atcelsim ierobežojumus. Mūsu pierādījumu bāze atšķiras no Eiropas. Dānijas jautājumu mēs izskatīsim, viņi efektīvi strādā, Spānija pēc aizlieguma ieviešanas samazinājusi potenciālo cūku piegādātāju skaitu,” pavēstīja Dankverts. “To izdarīja arī Vācija, taču izrādījās, ka viņu federālajam dienestam vispār nav tiesību izdot izvešanas atļaujas.”

Taču Dankverts uzsvēra, ka aizlieguma atcelšana neattieksies uz visām valstīm, jo ne visas spēj garantēt produktu drošību.

Kā ziņots, no 20.marta Krievija ieviesusi dzīvu mājlopu importa aizliegumu no ES dalībvalstīm, lēmumu pamatojot ar infekciozā Šmalenbergas vīrusa izplatību Eiropā.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, Latvijā aizliegums attiecas uz 22 cūku fermām, Lietuvā – 35, Igaunijā – 43, Vācijā – 509, tāpat arī Polijas un citu ES valstu fermām. Liellopus, aitas un kazas Latvijas lauksaimnieki uz Krieviju neeksportē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+