×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Krievija dekriminalizēs vardarbības formas ģimenē

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

Krievijas parlaments trešdien otrajā lasījumā nobalsojis par strīdīgus vērtējumus izraisījušo likumprojektu, kas paredz dekriminalizēt atsevišķas ģimenes vardarbības formas.

“Ar šo likumprojektu tiek veiktas izmaiņas Kriminālkodeksa 116.panā, no noziegumu saraksta izslēdzot “fizisku vardarbību pret tuvām personām”. Līdz ar to fiziska vardarbība pret ģimenes locekļiem un citiem tuviem cilvēkiem tiks kvalificēta kā administratīvs pārkāpums,” teikts likumprojekta paskaidrojumā.

Vienlaikus tiek norādīts, ka persona, kas atkārtoti būs veikusi šādu nodarījumu, tiks saukta pie kriminālatbildības.

Tīmekļa petīciju, protestējot pret ierosinātajiem likuma grozījumiem, parakstījuši vairāk nekā 200 000 cilvēki. Trešdien Maskavā pie Valsts domes aktīvisti rīkoja piketu.

Olga Bataļina, kas ir viena no likumprojekta līdzautorēm, noraidīja pārmetumus, ka grozījumu dēļ vairosies priekšstats, ka vardarbība ģimenē ir nesodāma.

“Kriminālkodeksā joprojām paredzēta kriminālatbildība par fizisku vardarbību, bet tagad tā tiks piemērota vienīgi tiem, kas pārkāpumus veic atkārtoti,” viņa sacīja valsts televīzijai. Visi tie, “kas terorizē savus ģimenes locekļus, kas to dara atkārtoti, tiks saukti pie kriminālatbildības”.

19% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka “zināmos apstākļos” sist sievu, vīru vai bērnu “ir pieļaujami”, liecina šomēnes pētījumu centra VCIOM veiktās aptaujas dati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+