×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Krievija desanta mācībās attīsta uzbrukuma spējas (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Latvija seko līdzi Krievijas militārajām aktivitātēm mūsu valsts robežas tuvumā, uzsvēra Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, komentējot notiekošās Krievijas desanta mācības netālu no Latvijas robežas.

“Konkrētās mācības, kas sākušās šodien, ir iepriekš plānotas. Latvija par tām tika brīdināta,” norāda ministrs, vienlaikus uzsverot, ka šajās mācībās tiek trenētas ofensīvās spējas.

“Arī iepriekš notikušajās mācībās mūsu valsts pierobežā Krievija ir izspēlējusi tādus mācību scenārijus, kuros uzsvars tiek likts uz uzbrūkošo spēju attīstību,” norāda Bergmanis.

Jau vēstīts, ka Krievijas Pleskavas apgabalā, kas robežojas ar Latviju un Igauniju, pirmdien sākas plaši desantnieku manevri, pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrijas preses dienests.
Manevri ilgs līdz 20.februārim.

“Mācībās tiks iesaistīti aptuveni 2500 desantnieku un vairāk nekā 300 bruņutehnikas vienību, automobiļu un īpašās militārās tehnikas,” norādīja ministrijā.

“Mācību gaitā desantnieki plāno praksē apgūt desanta trieciena apakšvienību pielietošanas jautājumus mūsdienu apstākļos ar vienlaicīgu vai tam sekojošu desantu ar izpletņiem, nosēdināšanas vai arī trieciena veidā (izsēdināšana no helikopteriem nesagatavotā laukumā no divu trīs metru augstuma),” teikts preses dienesta paziņojumā.

Izpildot mācību kaujas uzdevumus, tiks pielietota taktiskā vada karaspēka un uguns vadīšanas automatizētā sistēma “Poļot-K”, kopīgā automatizētā vadības sistēmā integrētā artilērijas uguns vadīšanas iekārta “Andromeda-D”, jaunas sakaru iekārtas, gaisa mērķu agrās pamanīšanas kompleksi, bezpilota lidaparāti, kas nonāk Gaisa desanta karaspēka kara daļu un vienību bruņojumā, norādīja ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Krievi jau sen kačā un trenājas ,cerams ka tuvākajos gados ši slimība tiks loalizēta ar finansu palīdzību…2016 gada beigās 130/140 RUR /$ ļaunas mēles pauž pat 210 RUR/ $/Sodien ”Uralmašzavod”/”Kurganmašzavod” ierindnieka alga 12-14.000 RUR (77/78 RUR/$) aptuveni 200$(173 Eiro). medicīnas māsas alga Altaja apg.-8000 RUR(100$). Maskavā 27.000 RUR(350$/250Eiru) It kā jau labi,tik cenas veikalos līdzīgi kā LATVIJĀ. un komunālie maksājumi.

  2. Pieņemsim, ka Jūsu kaimiņš – kāpņu laukumiņa pretējās durvīs- jau sen vairs neko nopietnu nestrādā, viņa sieva un bērni ir bezcerībā atmetuši ar roku, un aizbraukuši dzīvot uz citu māju.
    Un tad šim dīvainajam kaimiņam pēkšņi parādās aizdomīgi “draugi”, kuri sāk stiept uz viņa dzīvokli bīstama izskata dzelžus un rīko tur kaut kādas uguņošanas.
    Kāda būtu Jūsu rīcība?
    Tas kaimiņš jau pats par sevi ir it kā nekaitīga radība, bet znāma trauksme tomēr rodas, vai ne tā?

  3. Странные вы какие то. Тренеруются нападать, видете ли. А что ж, по вашему, надо тренироваться отступать, что ли? Смешно. Все военные так поступают.

  4. lai jau attīsta. teikim NATO ātrās reaģešanas karaspēks tik pēc PIECĀM DIENĀM!!!!! ir gatavs doties vajadzigajā virzienā. piecas dienas lai tikai sačammātos

Draugiem Facebook Twitter Google+