×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. decembris, 2013
Drukāt

Krievija dislocē pie Baltijas valstu un Polijas robežām raķetes “Iskander” (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievija ir dislocējusi pie Baltijas valstu un Polijas robežām operatīvi taktiskās raķetes “Iskander”, ziņo Vācijas laikraksts “Bild”, atsaucoties uz ziņu avotiem drošības spēku aprindās.

Raķešu dislocēšana notikusi pēdējo 12 mēnešu laikā, un par to liecina slepeni satelītuzņēmumi. Tajos redzami vismaz 10 mobilo raķešu kompleksi “Iskander-M”, kas dislocēti Kaļiņingradas apgabalā un pie Krievijas rietumu robežas ar Baltijas valstīm – Igauniju, Latviju un Lietuvu, ziņo “Bild”.

Operatīvi taktisko raķešu komplekss “Iskander-M” paredzēts dažādu virszemes mērķu iznīcināšanai, starp kuriem ir raķešu kompleksi, tāldarbības artilērija, pretraķešu un pretgaisa aizsardzības objekti un sistēmas. Šim kompleksam ir raksturīga augsta mobilitātes pakāpe un mazs nepieciešamais laiks raķešu sagatavošanai startam.

“Iskander-M” darbības rādiuss ir apmēram 500 kilometru, un šo kompleksu var aprīkot gan ar konvencionālajām kaujas galviņām, gan ar atomgalviņām. Teorētiski ar to var apšaudīt pat Vācijas galvaspilsētu Berlīni, jo attālums no Kaļiņingradas līdz Berlīnei taisnā līnijā ir 527 kilometri.

2011.gada novembrī toreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs brīdināja, ka Kaļiņingradas apgabalā, kas robežojas ar Lietuvu  un Poliju, Krievija varētu izvietot raķetes ” Iskander”. Viņš sacīja, ka šīs raķetes tiks izvietotas, ja ASV neņems vērā Maskavas prasības NATO rakstveidā apstiprināt, ka Eiropā plānotā pretraķešu aizsardzības sistēma netiks vērsta pret Krieviju.

2011.gada novembra beigās Kaļiņingradas apgabalā darbu sāka raķešu uzbrukuma brīdinājuma sistēmas radiolokācijas stacija. 2012.gada aprīlī Kaļiņingradas apgabalā tika izvietotas jaunas “zeme-gaiss” tipa raķešu sistēmas “S-400”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja šie raķešu kompleksi nav maketi satelītu apmānīšanai,ko ne vienmēr iespējams pārbaudīt,tad sekas būs raķešu izvietošana Baltijas valstīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+