Pasaulē

Krievija draud vērsties pret ASV medijiem 16

Krievija pirmdien brīdināja, ka var ierobežot tajā darbojošos ASV medijus, reaģējot uz Krievijas mediju darbības ierobežošanu Savienotajās Valstīs.

Krievijas Tieslietu ministrija nosūtījusi vēstuli “vairākiem ASV medijiem, kas darbojas Krievijā”, brīdinot tos, ka “Krievijas likumu pārkāpšana nav pieļaujama”, ministrijas preses dienestu citēja ziņu aģentūra “Interfax”.

Šī vēstule esot “atbildes pasākums Krievijas mediju vajāšanai Savienotajās Valstīs”.

ASV finansētā radiostacija “Radio Free Europe/Radio Liberty” (“Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība”) pavēstīja par saņemto vēstuli, kurā brīdināts, ka uz tās aktivitātēm var attiecināt likumu par “ārvalstu aģentiem”.

2012.gadā pieņemtais likums līdz šim pret medijiem nav izmantots.

Krievijas ziņu aģentūras “RIA Novosti” citēts avots valdībā apstiprināja, ka šāda vēstule ir nosūtīta.

Avots norādīja, ka ASV mediji saņēmuši “oficiālu vēstuli, kurā tie informēti par gaidāmām izmaiņām Krievijas likumos, kuras paredz paplašināt sarakstu ar nevalstiskajām organizācijām,
ko var nosaukt par “ārvalstu aģentiem””.

Avots atklāja, ka vēstule nosūtīta radiostacijai “Amerikas Balss” un “Radio Free Europe/Radio Liberty”, kā arī tās reģionālajām tīmekļa vietnēm, no kurām viena specializējas, vēstot par notikumiem Krievijas anektētajā Krimā.

Avots uzsvēra, ka “šīs darbības attiecas tikai uz amerikāņu medijiem, un tas ir ārkārtējs pasākums, reaģējot uz iespējamo “ārvalstu aģenta” statusa piešķiršanu [Kremļa raidorganizācijai] RT ASV”.

RT septembrī paziņoja, ka ASV Tieslietu ministrijai tai likusi reģistrēties kā “ārvalstu aģentam” atbilstoši 1938.gadā pieņemtajam Ārzemju aģentu reģistrācijas likumam. RT norādīja, ka tas esot jāizdara līdz 17.oktobrim.

LA.lv