Pasaulē
Citur

Krievija: Dumā pacelts Sīrijas karogs0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Krievijas Aizsardzības ministrija ceturtdien paziņojusi, ka Dumā uzvilkts Sīrijas karogs, kas nozīmē, ka valdības spēki ieguvuši pilnu kontroli pār Austrumgutas rajonu.

Šodien notika nozīmīgs notikums Sīrijas vēsturē. Režīma karoga pacelšana (..) Dumā vēsta par kontroli pār šo pilsētu un tātad pār visu Austrumgutu,” paziņoja Jurijis Jevtušenko, kurš vada Krievijas centru karojošo pušu samierināšanai Sīrijā.

Krievijas televīzija demonstrēja kadrus, kuros redzams Sīrijas valdības karogs, plīvojam no kādas ēkas, un priecīgi cilvēki, kas māj ar karogiem starp ēku drupām.

Krievijas Aizsardzības ministrija arī paziņoja, ka tās militārā policija sākusi patrulēt Dumā.

“No šodienas Dumā strādā Krievijas bruņoto spēku militārā policija. Viņi ir garantija likuma ievērošanai un kārtībai pilsētā,” teikts ministrijas paziņojumā, ko citēja ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

Krievijas armija apgalvo, ka situācija Dumā normalizējas, un caur humāno koridoru evakuēti 166 644 cilvēki.

Duma pēdējās dienās nonākusi mediju uzmanības centrā saistībā ar iespējamo ķīmisko uzbrukumu.

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas “Baltās ķiveres” un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus un Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Sīrijas valdība ir uzaicinājusi starptautisko Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW) ierasties Dumā, un OPCW solījusi nosūtīt ekspertus uz Sīriju vistuvākajā laikā.

LA.lv