×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Krievija Eiropas gaisa telpu grib sadalīt “atbildības sektoros”

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuvas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka Krievija joprojām grib panākt, lai NATO pie tās robežām neizvieto pretraķešu aizsardzības sistēmas elementus, bet atbildību par kontinenta gaisa telpas drošību sadala uz pusēm.

“Par spīti publiski paustajai apņēmībai sadarboties ar ASV un NATO pretraķešu aizsardzības jomā Krievijas galvenais mērķis palicis nemainīgs. Tā grib panākt, lai NATO pie teritorijām, kas robežojas ar Krieviju, neizvieto aizsardzības sistēmas elementus. Krievija ierosina sadalīt Eiropas gaisa telpu atbildības sektoros,” teikts Lietuvas Aizsardzības ministrijas izplatītajā paziņojumā. Tajā arī pievienota karte, kurā demonstrētas Krievijas ieceres. Saskaņā ar tām Maskava grib ar saviem pretraķešu aizsardzības sistēmas elementiem kontrolēt gaisa telpu virs Baltijas valstīm, Somijas, lielas daļas Polijas, Zviedrijas un Norvēģijas. Krievija šādu ieceri pamato ar bažām, ka NATO pretraķešu objekti šajās teritorijās apdraudēs tās stratēģiskās kodolspējas.

“Ja Krievijas ieceres tiks apstiprinātas, Baltijas valstu un daļa Polijas teritorijas nonāktu Krievijas pārraudzībā, kas nozīmētu to, ka NATO būtu jāsniedz Krievijai ziņas par šo valstu aizsardzības plāniem, kā arī to, ka alianses rīcībspēja šajā reģionā būtu ierobežota,” teikts ziņojumā. “Pašreiz Krievija aktīvi attīsta savas pretraķešu aizsardzības sistēmas pie robežām ar NATO valstīm. Šī sistēma jau šobrīd ir spējīga noteikt un iznīcināt mērķus vairāku simtu kilometru attālumā no Krievijas robežas.”

NATO pārstāvji vairākkārt noraidījuši Krievijas plānus Eiropas gaisa telpu sadalīt “atbildības sektoros” un pauduši, ka alianse ar Krieviju neparakstīs nekādus līgumus, kas ierobežos NATO rīcībspēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+