×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. novembris, 2015
Drukāt

Krievija enerģiski aizstāvēs savu tautiešu tiesības ārzemēs (4)

Foto - AFPFoto - AFP

Atbalsta sniegšana krievu kopienai ārpus Krievijas robežām ir Krievijas ārpolitikas “neapšaubāma prioritāte”, pirmdien publikācijā laikrakstā “Rossijskaja gazeta” paziņojis ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Kā to vairākkārt ir apstiprinājis prezidents Vladimirs Putins, mēs arī turpmāk enerģiski aizstāvēsim tautiešu tiesības, izmantojot visu mūsu rīcībā esošo līdzekļu arsenālu, kas paredzēts starptautiskajās tiesībās,” norādīja ministrs.

Tā dēvētās krievu pasaules saliedēšanas mehānismu vidū Lavrovs uzskaitīja dažādus fondus, arī tautiešu tiesību atbalstam, sadarbībai ar ārzemju krievvalodīgo presi, ikgadējos tematiskos forumus, konferences, salidojumus, mācību un izglītības braucienus.

Par īstenoto pūliņu rezultātiem liecina programmas realizācija, kuras mērķis ir sekmēt brīvprātīgu pārcelšanos uz Krieviju.

“Kopumā tās ietvaros uz Krieviju pārbraukuši vairāk nekā 367 000 cilvēku,” norādīja ministrs.

Programma tika pieņemta 2006.gadā, un tās īstenošana sākās 2007.gadā. Tajā var piedalīties cilvēki, kas vai nu paši, vai kuru tiešie senči ir dzimuši Krievijas teritorijā.

Putins iepriekš teicis, ka programmas laikā jānodrošina migrācijas plūsma 300 000 cilvēku gadā.

Ārpus Krievijas robežām atbilstoši dažādiem avotiem šobrīd dzīvo no 18 līdz 25 miljoniem cilvēku ar Krievijas saknēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Atbalsta sniegšana krievu kopienai ārpus Krievijas robežām ir Krievijas ārpolitikas neapšaubāma cenšanās iejaukties citu valstu lietās.

  2. Parfrazeejot iznaak. Ja gribeesim kaadam sadot pa kaklu atradiisim iemeslu…

  3. Atkal, nu nav miera šiem šovinistiem; jautājums tikai viens: kad šī valsts ar tās vadītājiem nāks pie prāta?

  4. Laikam kaut kur dzirdēts? Vai tas būtu Vācijā un runātājs cits un tautieši citi …Jā nomaini Vācija – Krievija un vācieši – krievi = viss saskan… Jau pirmai anšluss bija Krimā, tad…

Draugiem Facebook Twitter Google+