×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2015
Drukāt

Krievija esot ieinteresēta jautājumā par tautas vēlētu prezidentu Latvijā (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, tiekoties ar politiskajām partijām Saeimā, pārrunājis jautājumu par tautas vēlētu Valsts prezidentu, kas liek noprast, ka Krievijai šī jautājuma ātrāka atrisināšana esot izdevīga, 18.janvārī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Īsi pirms Ziemassvētkiem Saeimas frakciju vadītājus publiski neizziņotā vizītē apmeklējis Vešņakovs, un vismaz vienā sarunā centies uzzināt, vai parlaments varētu mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību.

Raidījums vēsta, ka Saeimas kuluāros ir sākusies diskusija par Valsts prezidenta amata kandidātiem, lai gan pašreizējam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vēl pārliecinoša Saeimas vairākuma nav.

Šādas sarunas esot pamanījusi arī Krievija, tāpēc cita starpā runāts par šo jautājumu, interesējoties, vai nav iespējas, ka Latvijā prezidentu varētu vēlēt visa tauta.

Šo jautājumu Vešņakovs pārrunājis ar frakcijas “No sirds Latvijai” pārstāvjiem Ingunu Sudrabu un Gunāru Kūtri. Viņiem ir bijusi vairāk nekā stundu gara saruna par to, ka jāmaina Satversme, lai prezidentu vēlētu tauta.

“Mēs no savas puses tāpat kā ar visiem vēstniekiem runājam par to, ka ir svarīga šī te tautas vēlētā prezidenta institūcijas veidošana,” raidījumam atzina Sudraba.

Tāpat Vešņakovs par šo jautājumu runājis, tiekoties ar frakcijas “Vienotība” pārstāvi Solvitu Āboltiņu, kura neesot gaidījusi, ka vēstnieks vēlēsies apspriest tieši šo jautājumu. Pēc viņas domām, ar šo sarunu Vešņakovs centies izzināt iespējas panākt, ka Latvijā par augstāko amatpersonu var kļūt Krievijai draudzīgs politiķis.

“Viņš vairāk interesējās par to kopumā, kā es prognozētu, vai prezidentu vēlēs pēc pašreizējās kārtības, vai kā tautas vēlētu prezidentu. Protams, es viņam arī sniedzu savu viedokli un redzējumu par to, kādā veidā Latvijā šie jautājumi tiek skatīti, informējot arī par to, ka Latvijā kā demokrātiskā valstī Satversme tiek mainīta trijos lasījumos, nevis steidzamības kārtībā – ar pietiekamām diskusijām, iesaistot sabiedrību, iesaistot ekspertus, – un ka līdz šim tādas diskusijas vēl nav notikušas,” stāstīja Āboltiņa.

Viņa pēc tikšanās nopratusi acīmredzamo – tas ir jautājums, kas kaimiņvalsti interesē, jo jautājums par prezidenta ievēlēšanas kārtību nav tas, kas varētu tikt uzdots aiz ziņkārības.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kā var rakstīt NOTU DRAUGA VALSTIJ? To taču Rinkēvičs NEDARĪS, vai ne?????????

 2. Dabīgi ka kremlim vajag stiprāku prezidentu, proti, ir absolūti skaidrs, ka ar vienu vieglāk tikt galā ne kā ar veselu Saeimu! Par šo aspektu vēlētā prezidenta jautājumā ne tiek runāts jo tieši tā ir jautājuma būtība. Politikā galvenais iemesls vienmēr tiek noklusēts – runā par pekstiņiem. Kā, piemēram, šodien Ukrainā – runā par apvainotiem krieviem, bet būtība kremlim nospļauties par tiem krieviem – viņam vajadzīgi Ukrainas resursi un tikai. Starp citu, ir jau labi izpētīta arī Ulmaņa pieredze.

 3. tā nav Krievijas darīšana Atbildēt

  Ir pēdējais laiks izraidīt Vešņakovu no valsts. Viņš nedarbojas kā vēstnieks.

 4. PROTAMS, KĀ GAN CITĀDI!!! SUDRABA UN KŪTRIS NU BŪS TIE IZREDZĒTIE NO KRIEVIJAS VIEDOKĻA, KAS MAINĪS LATVIJAS VALSTS SATVERSMI?????? KO VAR STUNDU RUNĀT AR VĒSTNIEKU, KURA VALSTS LATVIJU UZSKATA PAR IENAIDNIEKU numur 1.???????? KĀPĒC KRIEVIJAS VĒSTNIEKS JAUCAS SUVERĒNAS VALSTS IEKSĒJĀS LIETĀS??? KAS NOTIEK AR MŪSU VARAS ELITI???????? SUDRABA UN ĀBOLTIŅA JAU SEN SKATĀS AUSTRUMU VIRZIENĀ, NU PIEBIEDROJIES ARĪ KŪTRIS???? TRAKUMS!!! KURP IET LATVIJA????????? Paldies K-K un Kāda par komentāriem!

 5. Krievijai daļa,kā Latvija ievēl savu prezidentu.Lai paši tiek galā ar savu valsti,lai saved to kārtībā politiski un materiāli,lai atcerās arī par cilvēktiesībām ,kuras pašu zemē aizmirstas,lai savā valstī tautai dod iespēju brīvi ievēlēt savu prezidentu.
  Lai tas spiegs nebāž degunu citas,neatkarīgas valsts darīšanās.

 6. Āboltiņas garais komentārs liecina, ka jenoti grib prezidenta amatu izmantot kā maiņas naudu politiskajos zemdeķa tirgos. Lai radītu pareizo nokrāsu- netieši saka, ka Krievija grib, lai tauta vēl prezidentu, nevis rudā grib izmantot politiskajos tirgos.
  Ievēlēšanas maiņa noteikti interesē visas kaimiņvalstis.
  Jenotu publiskās aktivitātes liecina, ka Āboltiņas kompānija cer amatā dabūt savējo, kas iespējams tikai tautai nevēlot, bet Saeimā sarunājot.

 7. … Ta ir nekauniga, arpus diplomatijas robezam izdarita iejauksanas citas autonomas valsts ieksejas lietas … !!!

  … Velreiz gaidam NOTU no LR AM un ka pedejo bridinajumu vestniekam …!

  … Tapat ir nosodama dazu partiju vai to biedru oficiala piedalisanas sada jautajuma apspriedes ar mums atklati naidigas valsts vestnieku …!

 8. ziņojums Miroņgalvai Atbildēt

  Latvijas un visa Eiropa ir ieinteresēta Putlera armijas un viņa teroristi izvešanā no Ukrainas teritorijas (ieskaitot Krimu).

Draugiem Facebook Twitter Google+