×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Krievijā FDD spiediena dēļ slēgtais diskusiju forums pārceļas uz Latviju (11)

http://www.fiesta.city/http://www.fiesta.city/

Krievijas sabiedriskā un kultūras projekta “Atvērtā bibliotēka” diskusiju forums “Dialogi”, kas Federālā Drošības dienesta (FDD) spiediena dēļ Sanktpēterburgā tika slēgts, savu darbību atsāks Latvijā, Krievijas tīmekļa izdevumam “Fontaka.ru” paziņoja projekta vadītājs Nikolajs Solodņikovs.

Nākamie “Dialogi”, kas līdz šim tika rīkoti Majakovska bibliotēkā Sanktpēterburgā, notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) Rīgā, 27.augustā.

Solodņikovam un viņa dzīvesbiedrei Latvijā ir uzturēšanās atļauja, norāda izdevums.

“Viss, kas mūs nenogalina, dara mūs stiprākus. Pirmo reizi “Atvērtās bibliotēkas” “Dialogus” 27.augustā translēs uzreiz četri mediji – “Eho Moskvi”, “Meduza”, “Novaja gazeta” un “Fontanka”. Bet pēc dažām dienām “Dialogu” televersiju parādīs telekanāls “Doždj”,” teikts paziņojumā projekta mājaslapā sociālajā tīklā “VKontakte”.

LNB direktors Andris Vilks, kurš piekritis uzņemt projektu, nekādus īpašus nosacījumus nav izvirzījis, sacīja Solodņikovs. Tāpēc “Dialogi” darbosies līdzšinējā formātā reizi mēnesī.

Uz tiem brauks “pazīstami runātāji” no Krievijas un postpadomju telpas. Solodņikovs uzskata, ka polemistu loks var paplašināties, pateicoties Latvijas situācijai.

“Es ceru, ka agrāk vai vēlāk pie mums piekritīs atbraukt ukraiņu dzejnieks Serhijs Žadans, tulks Boriss Hersonskis,” sacīja Solodņikovs.

Pirmie “Dialogi” Rīgā būs veltīti Kijevā nogalinātā žurnālista Pāvela Šeremeta piemiņai.

Pēc Solodņikova teiktā, tā dalībnieki runās par Šeremetu, žurnālista profesiju Krievijā, Ukrainā un pasaulē, kā arī kompromisiem un kompromisa neiespējamību.

Sagaidāms, ka šajos “Dialogos” piedalīsies žurnālists Oļegs Kašins, radio “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs, tīmekļa medija “Meduza” ģenerāldirektore Gaļina Timčenko un šī medija galvenais redaktors Ivans Kolpakovs.

23.jūnijā FDD darbinieki Sanktpēterburgā Majakovska bibliotēkā, kur līdz šim notika “Dialogi”, veica kratīšanu.

26.jūnijā Solodņikovs iesniedza atlūgumu, lūdzot viņu atbrīvot no bibliotēkas direktora vietnieka amata, un paziņoja, ka forums “Dialogi” Majakovska bibliotēkā tiek slēgts.

Projekts “Atvērtā bibliotēka” tika aizsākts 2012.gadā. “Dialogi” ir vispopulārākais projekta formāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Kādēļ atkal uz Latviju? Vai mums pašiem pietiks dzivesvietas?

  2. NEKUR NAV JĀPĀRCEĻAS. TIK MILZĪGA VALSTS, BET VAZĀJAS PA CITĀM. NEJĒGAS.

  3. BRAUC LAI PIE MUMSIM UZ EESTI!

  4. EESTI ARĪ IR BRĪVAS TELPS.BRAUC LAI PIE MUMS!

  5. KĀPĒC TAD LATVIJĀ?! LAI TAK ŠIE RĪKO SAVUS SAIETUS VLADIVOSTOKĀ VAI KUR CITUS SIBĪRIJĀ! VISMAZ BŪS KO ATCERĒTIES UN KRITIZĒT/ SLAVĒT, KĀDA NU KURAM TĀ GAUME UN IZPRATNE.

  6. visiem , kam nav slinkums, dažādu iemeslu dēļ ierodas Latvijā un brīnumainā kārtā tiek arī “GAIDĪTI” atplestām rokām!!? Trakums, ka “gaidītāju ” pulkam pievienojies arī NB šefs Andris Vilks, PAT ATVĒLOT TELPAS……….Nav vārdu……….. Bet KO DARĪT, ja līdējus pašu darboņi pieņem un atbalsta viņu darbošanos mūsu Gaismas pilī???????????????

  7. Šodienas Krievijā tās drošības dienesti savā starpā plēšās par ietekmi valstī. Tāpēc, tas, ka viņi pie mums aizmūkuši no FDD absolūt nenozīmē to, ka nekalpo FSB. Tas eho Moskvi nu 100% ir nomaskēts FEB rupors. Tā kā nevajag tur pārāk dievināt šos “demokrātus”. Bet neskatoties uz to LA jācenšās uz internet adresēm atsaukties bez kļūdām (nevis Fontaka.ru bet Fontanka.ru).

  8. Vēl viņi te lien. Nepietika, ka Padomijas laikos masveidā salīda.

Draugiem Facebook Twitter Google+