×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Ušakovs: Vienīgā Krievijas finansētā 9.maija aktivitāte Rīgā būs uguņošana (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vienīgā Krievijas finansētā aktivitāte 9.maija svinībās Rīgā būs tradicionālā uguņošana, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Krustpunktā” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

“Neviens cents, kas ieguldīts citos šīs dienas pasākumos, nav nācis no Krievijas,” sacīja Rīgas mērs.

Viņš arī aicināja iedzīvotājus piedalīties 9.maija svinībās, lai redzētu, ka tur viss notiek citādi, nekā ir pieņemts domāt. Viņš arī norādīja, ka vēlētos, lai 9.maijs kļūtu par Latvijā svinamo dienu.

Kā pastāstīja Rīgas domes deputāts un biedrības “9.maijs.lv” vadītājs Vadims Baraņņiks (SC), uguņošanas izmaksas daļēji sedz Krievijas vēstniecība, daļēji – privātie ziedotāji. Viņš atzina, ka uguņošanas izmaksas ir ievērojamas, taču summu nevēlējās atklāt, jo līgums slēgts ar privātiem komersantiem.

9.maija uguņošanu Rīgā Krievijas vēstniecība līdzfinansē tradicionāli.

Jau ziņots, ka Rīgā 9.maijā Uzvaras parkā koncertēs leģendārais serbu mūziķis Emīrs Kusturica ar savu orķestri “No Smoking Orchestra”, savā “Facebook” profilā paziņojis Ušakovs. Kusturica Rīgā uzstāsies par godu tradicionāli atzīmētajai Uzvaras dienai.

Šajā dienā notiks īpašs svētku koncerts, kurā piedalīsies arī grupa “DDT”, kas arī speciāli ieradīsies Rīgā uz Uzvaras dienas svētkiem un sniegs koncertu pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā.

Rīgas pašvaldībā saņemti arī vairāki pieteikumi pasākumiem 9.maijā.

8.maijā un 9.maijā no plkst.9 līdz 21 pasākumus Uzvaras parkā pieteikusi biedrība “9.maijs.lv”. 8.maijā viņi pieteikuši publisku pasākumu Otrā pasaules kara upuru piemiņai, bet 9.maijā – svinības par godu nacisma sagrāvei.

Savukārt 9.maijā no plkst.00 līdz 24 sapulci pie Uzvaras pieminekļa pieteikusi privātpersona Kristaps Kašs. Pieteicējs norādījis, ka šajā laikā plāno izstādi, kuras laikā skaidros, ko “patiesībā nozīmē 1945.gada 9.maijs”.

Arī “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvis Aleksejs Šaripovs Rīgas domē pieteicis sapulci un gājienu 9.maijā Otrajā pasaules karā kritušo upuru piemiņai.

Gājiens pieteikts no plkst.13 līdz 14. Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 100 cilvēku. Viņi paredzējuši doties gājienā no pieminekļa 1905.gada cīnītājiem 11.novembra krastmalā uz Uzvaras parku.

Domes pārstāvis Uģis Vidauskis jau iepriekš sacīja, ka pašvaldības rīcībā nav informācijas, kas liktu veikt kādas ierobežojošas darbības pieteikto pasākumu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. … Ar to jau vien pietiek pieradijums par Kremla iejauksanos citas valsts aferas …

 2. Violeto cepuru svētku diena – kas par svētkiem un kam – mirušos un kritušos parasti piemin kara kapsētās, bet kādu valstu ieņemšanu ar salūtiem…

 3. Ar uguņošanu atzīmēs jau trešo Latvijas okupāciju. Jā Kremlim tie ir svētki, bet Latvijai?Laba doma var būt arī pieminot kritušos karavīrus-” Domāju, ne tikai manuprāt, šī diena būtu jāatzīmē ar sēru lentēm un piemiņas pasākumiem karavīru atdusas vietās.”
  Pārējais jau ir okupantu pēcteču okupācijas svinēšana….Tas neatkarīgā valstī.

 4. Latvies'u Strelnieks Atbildēt

  Ka tas ir iespejams?! Valsts un sabiedriba, kas neciena pati sevi, nevar gaidit to no citiem. Rudifikatori, Sibirijas izsutitaji un tamlidzigo pecteci salutes par godu KAM?! Laiks tac’u reiz mosties no letarg’iska rusotolerances miega: novakt to okupantu simbolu.

 5. 9.maijs – Eiropas diena. Nemaz nav jābrauc uz Angliju – var svinēt tepat Rīgā. Labajā vai kreisajā krastā, tam nav būtiskas nozīmes:” Teikmanis: Latvija dzīvo pēc Eiropas laika un 9.maijā atzīmē Eiropas dienu.”
  (LA, 9.5.2012.)

 6. Cienot mūsu tautiešu, kuri karojuši vienā vai otrā pusē – taču viena mērķa (mūsu Dzimtenes) labā ši diena būtu jādēvē citādāk. Šī nav uzvaras vai atbrīvošanas diena. Skumji, ka Valsts un pilsētas pārstāvji pieļauj šādu pasākumu (uguņošanu). Domāju, ne tikai manuprāt, šī diena būtu jāatzīmē ar sēru lentēm un piemiņas pasākumiem karavīru atdusas vietās.

 7. Tam nu gan viss tai galviņā ir sajucis. Latvijā neviens nekādu uzvaru nesvin. Latvijā piemin kritušos. Krievi svin, tādēļ arī šaus raķetes.

 8. No Lietuvas 9.maija parādē Maskavā nepiedalīsies ne viena oficiāla persona, latvieši par Maskavas naudu šaus raķetes gaisā! Nu, nu. Viļņā doma par šādu uguņošanu gan nevienam prātā nenāktu.
  Vai patriotisms?

 9. Mjā, ausaini, kaut tev katru nakti rādītos murgi, kā tevi uzmet kremļa kalpi!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+