Pasaulē
Eiropa

Krievijā futbola čempionāta laikā graustus slēpj aiz skaistiem plakātiem2


Rostovā pie Donas futbola čempionāta laikā graustus aizklāj ar plakātiem, no kuriem noraugās laimīgi cilvēki.
Rostovā pie Donas futbola čempionāta laikā graustus aizklāj ar plakātiem, no kuriem noraugās laimīgi cilvēki.
Ekrānuzņēmums no Twiiter.

Laimīgi ļaudis ar ziediem, šallītēm un karogiem priecīgi māj no logiem Rostovā pie Donas Pasaules čempionāta futbolā dalībniekiem un viesiem. Tūlīt debesīs aizlidos gaisa baloni, bet puisēns laimīgi spēlē vijoli. Patiesībā tas viss ir ilūzija un priecīgie cilvēki vienkārši ir uzzīmēti.

“Radio Svoboda” vēsta: tā vietā, lai remontētu, mājai ir pārvilkts baneris ar laimīgiem rostoviešiem. Šis attēls ir atnesis Rostovai pie Donas atpazīstamību visā pasaulē vēl pirms Pasaules čempionāta futbolā sākuma.

Par risinājumu pasaulē bija dzirdamas dažādas atsauksmes, ņemot vērā, ka attēls ar laimīgajiem rostoviešiem caur sociālajiem tīkliem aplidoja visu pasauli.
Kāda daļa cilvēku uzskatīja, ka nekas traks nav noticis, bet citi notiekošajam veltīja kritiskus krāsainus epitetus, piemēram, “tā pat nav Potjomkina sādža, tā ir Potjomkina valsts”.

Vietējā pašvaldība vairāk nekā 250 ēkas Rostovā pie Donas pirms čempionāta pārvilka ar plakātiem vai arī “laimīgos iedzīvotājus” uzzīmēja.
“Jau sākumā bija skaidrs, ka mājas nepaspēs saremontēt, ņemot vērā to skaitu un drausmīgo stāvokli, kurās tās atradās,” skaidro Rostovas apgabala parlamenta “Taisnīgās Krievijas” frakcijas priekšsēdētājs Sergejs Kosinovs.

Saistītie raksti

Viņš žurnālistiem uzsvēris, ka bijusi iespēja ātri un virspusēji remontēt, taču no šāda lēmuma deputāti esot atteikušies. “Lēmumu par baneriem pieņēmām objektīvi – mēs taču nevaram parādīt tās šausmas, kas jau ir,” piebildis deputāts.

Tomēr atšķirībā no citām Krievijas pilsētām Rostova pie Donas no čempionāta sev ieguvusi ne tikai jaunu stadionu, bet arī jaunu lidostu – Platovu, kas nosaukta kazaku atamana, 1812. gada kara varoņa vārdā. Pilsēta ieguvusi arī jaunus ceļus un parku Donas kreisajā krastā.

LA.lv