×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Krievija gatava bloķēt ANO rezolūcijas projektu par starptautiskos novērotāju nosūtīšanu uz Alepo (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sīrijas armijas karavīri Alepo Fardosas kvartālā vēro civiliedzīvotājus, kas ierodas no kvartāliem, kuros vēl notiek kaujas.

Krievija ir gatava izmantot savas veto tiesības, lai nobloķētu Francijas priekšlikumu nosūtīt uz Alepo starptautiskos novērotājus, svētdien paziņojis Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins.

ANO Drošības padome svētdien aiz slēgtām durvīm apspriedīs situāciju Sīrijā, kam sekos balsojumus par Francijas priekšlikumu.

Čurkins sacīja, ka Krievija, kas Sīrijas konfliktā atbalsta prezidenta Bašara al Asada režīmu, nāks klajā ar savu ierosinājumu, bet sīkāku informāciju neizpauda.

Francija piektdienas vakarā izplatīja rezolūcijas projektu, kurā paziņots, ka Drošības padomi “uztrauc” humānās krīzes saasināšanās Alepo un fakts, ka “desmitiem tūkstošu aplenkto Alepo iedzīvotāju” ir vajadzīga palīdzība un evakuācija.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tak jau ir skapji ar skeletiem…

  2. Tak jau ir skapji ar skeletiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+