×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Krievija gatavojas izspiegot Soču Olimpiādes dalībniekus un apmeklētājus

spieg

Krievija Soču olimpisko spēļu norises vietās izvietojusi novērošanas sistēmas, kas Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm ļaus noklausīties sportistu un apmeklētāju sarunas, pirmdien norāda drošības analītiķi.

Novērošanas sistēmu SORM, kuru plānots izmantot Sočos, 80.gados radīja VDK, un pēdējos gados šī sistēma tikusi modernizēta Federālā drošības dienesta (FDD) uzraudzībā, skaidro drošības analītiķis Andrejs Soldatovs.

Šī sistēma nodrošinās Krievijas drošības dienestus ar brīvu piekļuvi visai telefonsaziņai un interneta pieslēgumiem, kas februārī tiks izmantoti olimpisko spēļu laikā, un paši cilvēki, kuru saziņa tiks pārtverta, to pat nezinās.

Telekomunikāciju sakaru nodrošinātājiem par SORM aprīkojumu un tā uzstādīšanu ir jāmaksā, taču tiesībsargājošās iestādes varēs noklausīties telefonsarunas un pārtvert tīmekļa saziņu, neiesniedzot uzņēmumiem tiesas rīkojumus.

“Operatori nemaz nezina, ko un kad FDD uzrauga,” norāda Soldatovs.

Novērošanas sistēmas Sočos tiek uzstādītas jau kopš 2010.gada, liecina veiktie pētījumi.

Lai gan daudzas olimpisko spēļu rīkotājvalstis drošības pasākumu vārdā uzrauga saziņu, Krievijā tas notiks jaunā līmenī, norāda Soldatovs, piebilstot, ka drošības garantēšanai tiks izmantotas arī bezpilota lidmašīnas un pretzemūdeņu sonori, kas iegādāti īpaši Olimpiādes vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+