×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Krievija grasās izraidīt no Krimas Ukrainas pilsoņus (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

A Russian flag hangs from a balcony of an apartment block in the Crimean port of Sevastopol, on March 26, 2014. US President Barack Obama said today Russia stood "alone" on the Ukraine crisis as he paid his first ever visit to European Union headquarters, cementing Western opposition to the takeover of Crimea. AFP PHOTO/ VIKTOR DRACHEV

Visi Krimas iedzīvotāji, kuri nav bijuši reģistrēti uz 18.martu, tiks uzskatīti par ārvalstniekiem, trešdien paziņojusi Krievijas Federālā migrācijas dienesta pārstāve Viktorija Gičko.

Visām šīm personām līdz 19.aprīlim jāatstāj Maskavas anektētā teritorija, un atgriezties viņi varēs, tikai “likumīgā kārtā saņemot uzturēšanās atļauju”, Sevastopoles iekšlietu pārvaldē sarīkotajā preses konferencē norādījusi Gičko.

Viņa piebildusi, ka par Krievijas pilsoņiem tiek uzskatīti tikai tie anektētajā Krimā dzīvojošie Ukrainas pilsoņi, kas tur bijuši reģistrēti 18.martā. Pārējie esot ārvalstnieki, kuriem “Krievijas teritorijā jāuzturas uz likumīga pamata”.

“Taču tā kā viņiem nav šādu dokumentu, viņiem tiek dots laiks, lai viņi teritoriju atstātu, bet pēc tam iebrauktu Krievijas Federācijā un noformētu visus nepieciešamos dokumentus,” paziņoja Krievijas ierēdne.

Pretējā gadījumā šīs personas tikšot sauktas pie administratīvās atbildības.

Kā ziņots, “līgumā” par Krimas aneksiju, kuru pagājušajā nedēļā parakstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krimas separātistu līderi, noteikts, ka visi Krimas un Sevastopoles teritorijā dzīvojošie Ukrainas pilsoņi un personas bez pilsonības tiek atzītas par Krievijas pilsoņiem. Viena mēneša laikā personas, kurām ir Ukrainas vai kāda cita pilsonība, var paziņot par savu vēlmi saglabāt šo pilsonību.

No Gičko teiktā netieši izriet, ka tiem, kuri atteiksies pieņemt uzspiesto Krievijas pilsonību, arī nāksies no Krimas izbraukt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tad jau Krievijas pasu īpašnieki Latvijā šeit uzturas nelegāli un var doties mājup.
    Migrācijas dienests varētu viņiem palīdzēt sakravāt koferus.

  2. Fotogrāfijā redzama Rossijas “paradīze”, pēc kuras visi krievnacisti tiecas.

Draugiem Facebook Twitter Google+