IIHF.COM

Krievija grauj, Francija pārsteidz, Baltkrievija un Kanāda uzvar 0

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase pasaules čempionāta B apakšgrupas trešās kārtas mačā pirmdien ar rezultātu 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) sagrāva ASV valstsvienību, izcīnot trešo uzvaru un sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Krievijas izlase ir vienīgā, kas čempionātā trīs spēlēs tikusi pie maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem. Šajos mačos krievi guvuši kopsummā 15 vārtus. Pirmajā trešdaļā Krievijas izlase panāca divu vārtus pārsvaru, bet pēc otrajā trešdaļā gūtajiem trešajiem vārtiem vienu ripu amerikāņiem atspēlēja Džastins Abdelkeiders. Pēc tam gan krievi guva vēl divus vārtus, kas otrās trešdaļas vidū lika nomainīt ASV izlases vārtsargu Timu Tomasu. Trešdaļas beigās Krievijas izlase panāca 6:1 savā labā. Viktors Tihonovs šajā mačā guva divus vārtus un veica vienu rezultatīvu piespēli, bet Aleksandrs Ovečkins izcēlās ar vieniem vārtiem un divām piespēlēm.

Pirms tam pirmdien Šveices izlase, kas ir pašreizējā pasaules vicečempione, jūtami pietuvojās tam, lai neizkļūtu no savas apakšgrupas, jo cīņā pret mājiniekiem baltkrieviem piedzīvoja savu trešo zaudējumu tikpat spēlēs. B apakšgrupas trešās kārtas mačā Baltkrievijas izlase bija pārāka ar 4:3 (1:2, 1:0, 2:1), izcīnot savu otro uzvaru. Spēles ievadā ar gūtiem vārtiem mazākumā Baltkrievijas izlasi vadībā izvirzīja Sergejs Kosticins, tomēr tās turpinājumā Janiks Vēbers vairākumā un Reto Šēpi mazākumā panāca 2:1 Šveices izlases labā. Andrejs Stass otrās trešdaļas sākumā atjaunoja neizšķirtu, tomēr trešās trešdaļas pirmajās minūtēs Šveicei vadību vēlreiz dāvāja Etjēns Frodevo. Trešdaļas pašā vidū Kosticins vēlreiz atjaunoja neizšķirtu, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām uzvaru mājiniekiem nodrošināja Mihails Grabovskis.

Pašlaik B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņem Krievija, bet ar sešiem punktiem seko ASV un Baltkrievija. Ceturtā ar pieciem punktiem divos mačos ir Vācija, Latvija ar trim punktiem ieņem piekto pozīciju, Kazahstānas kontā ir viens punkts, bet bez punktiem attiecīgi divās un trīs cīņās spēkojas Somija un Šveice.

Tikmēr A apakšgrupas pirmdienas centrālajā trešās kārtas spēlē otro uzvaru izcīnīja Kanāda, kas ar 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) pārspēja Čehiju un sagādāja tai otro zaudējumu. Spēles sestajā minūtē Čehijas izlasi vadībā izvirzīja Romāns Červenka, taču spēles turpinājumā kanādieši guva četrus vārtus pēc kārtas – pirmajā trešdaļā izcēlās Džoels Vords, bet otrajā trešdaļā precīzi bija Kails Turiss, Nātans Makkinons un Morgans Railijs. Trešās trešdaļas otrajā pusē mazāk nekā minūtes laikā čehiem divus vārtus atguva Jirži Novotnijs un Tomāšs Hertls, tomēr atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

Citā A apakšgrupas trešās kārtas mačā vēl vienu pārsteigumu sarūpēja šajā čempionātā Kanādu uzvarējusī Francija, kas mačā pret Slovākiju trešajā trešdaļā guva četrus vārtus un tika pie panākuma ar 5:3 (0:1, 1:2, 4:0). Ladislavs Nagijs pirmajā trešdaļā mazākumā vadībā izvirzīja slovākus, bet otrās trešdaļas ievadā viņš pats panāca 2:0 viņu labā. Batists Amārs vēlāk vairākumā Francijai vienus vārtus atguva, tomēr trešdaļas noslēgumā vairākumā 3:1 panāca pieredzējušais Miroslavs Šatans. Trešajā trešdaļā Francijas izlase sagādāja slovākiem īstu šoku, kad 11.minūtē ar 26 sekunžu intervālu guva divus vārtus vairākumā, izceļoties Amāram un Antuānam Ruselam. Pēc tam 17.minūtē Damjēns Flerī ar 4:3 vadībā izvirzīja Franciju, bet gala rezultātu pēdējās sekundēs ar metienu tukšos vārtos panāca Rusels.

A grupā pašlaik pirmo vietu ar septiņiem punktiem trīs spēlēs ieņem Kanāda, ar sešiem punktiem divos mačos seko Norvēģija, bet pa pieciem punktiem attiecīgi divās un trīs cīņās ir Zviedrijai un Francijai. Pa trim punktiem attiecīgi divās un trīs spēlēs ir Itālijai un Čehijai, viens punkts trīs mačos ir Slovākijai, bet Dānija divās spēlēs pie punktiem nav tikusi.