×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Krievija gribējusi apgrūtināt Kačiņska dzīvi

kacinskis_leta

Krievija 2010. gada 10. aprīlī centusies nepieļaut toreizējā Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas nosēšanos Smoļenskas lidlaukā, lai Polijas delegācija nepagūtu uz Katiņas slaktiņa piemiņas pasākumu, liecina tīmekļa medija “Wikileaks” publiskotā elektroniskā pasta sarakste.

 

Kā vēsta Polijas radio, informācija par Smoļenskas avāriju atrodama starp miljoniem ASV izlūkošanas uzņēmuma “Stratfor” elektroniskā pasta vēstuļu, kuras “Wikileaks” pagājušajā mēnesī sāka nodot atklātībai. Smoļenskas lidlauka gaisa satiksmes kontroles centrs 2010. gada 10. aprīlī uzskatīja, ka Polijas delegācijas lidmašīnai nav droši mēģināt nosēsties biezajā miglā, taču lidmašīnas piloti tomēr centās nosēdināt lidmašīnu, un tā nogāzās. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki.

2010. gada 24. aprīlī “Stratfor” vicedirektors pretizlūkošanas jautājumos Freds Bērtons elektroniskā pasta vēstulē uzņēmuma analizēšanas departamenta direktorei Rēvai Bhallai citē “biedra J.” teikto: “Krievi ar nolūku liedza lidmašīnai nosēsties, zinot, ka Polijas prezidentam būs vai nu jāpiespiež pilotu veikt nosēšanos, vai arī lidmašīna dosies atpakaļ un šajā vietā nenosēdīsies.” Bet “Stratfor” darbinieks Marko Papičs ziņojis: “Arī mana kontaktpersona iepazīstināja mani ar šo teoriju. Taču nolūks nebija Kačiņski nogalināt, viņi vēlējās tikai apgrūtināt viņa dzīvi, liekot viņam nosēsties Minskā un tādējādi nokavēt Katiņas slaktiņa piemiņas ceremoniju, kam bija jāsākas stundu pēc nosēšanās. Tā vietā piloti tik un tā centās nosēdināt lidmašīnu, un tā avarēja.”

Elektroniskā pasta vēstulē pieminētais “biedrs J.”, domājams, ir bijušais Krievijas ārējās izlūkošanas virsnieks Sergejs Tretjavkovs, kurš 2000. gadā pārbēga uz ASV. Viņš miris 2010. gada oktobrī. Citā elektroniskā pasta vēstulē par “biedru J.” teikts, ka viņš ir “augsta ranga padomju pārbēdzējs”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+