AFP/LETA

Krievija iegūst punktu un saglabā grupas līderpozīcijas 0

Eiropas čempionāta futbolā finālturnīra A apakšgrupas otrās kārtas spēlē otrdien neizšķirti 1:1 (1:0) cīnījās Krievijas izlase un viena no turnīra mājiniecēm Polija.

Notriektā tautumeita 7
VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

Krievijas izlases labā vārtus guva Alans Dzagojevs, kurš ar trim gūtiem vārtiem kļuvis par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju, bet Polijas izlases rindās izcēlās Jakubs Blaščikovskis.

Pirms šī mača Varšavā notika apjomīgas Polijas un Krievijas līdzjutēju sadursmes, kurās aizturētas vairāk nekā 100 personas.

Mača ievadā neliels pārsvars piederēja Polijas izlasei, kad divus bīstamus sitienus veica Roberts Levandovskis, tomēr tie savu mērķi nesasniedza. Polijas izlase regulāri prata izspēlēt bumbu līdz bīstamiem centrējumiem soda laukumā, pēc kuriem Krievijas vienības aizsargiem vajadzēja iesaistīties izmisīgā cīņā, lai nosargātu savu vārtu drošību. Vienreiz gan bumba pēc Eugena Polanska sitiena pabija Vjačeslava Malafejeva sargātajos vārtos, tomēr tiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli.

Puslaika turpinājumā ar bīstamiem raidījumiem apmainījās Polijas izlases aizsargs Marcins Vasilevskis un Krievijas vienības uzbrucējs Aleksandrs Keržakovs, tomēr nevienā no iespējām bumba ceļu līdz vārtu tīklam neatrada. Tuvojoties puslaika beigām, bumba aizvien biežāk sāka viesoties mājinieku soda laukuma tuvumā, bet 37.minūtē tas deva cerēto rezultātu, kad pēc Aršavina izpildītā soda sitiena bumbu Polijas izlases vārtos ar galvu pārvirzīja Dzagojevs, gūstot savus trešos vārtus turnīrā.

Līdz pat puslaika beigām pārsvars piederēja krieviem, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā puslaika sākumā lieliska izdevība izlīdzināt rezultātu bija Levandovskim, taču teicami Krievijas izlases vārtos darbojās Malafejevs. Krievijas izlase poļu centienus atspēlēties centās mazināt ar pašu uzbrukumiem, taču pēc viena no tiem atvēlēja vietu pretuzbrukumam, kuru ar izcili precīzu sitienu vārtu tālajā augšējā stūrī noslēdza Polijas vienības spēlētājs Blaščikovskis, panākot neizšķirtu 1:1.

Puslaika turpinājumā labas iespējas gūt vārtus neizmantoja Dzagojevs un Polanskis, bet azartisku futbolu ar lielām cerībām izraut uzvaru piekopa abu vienību spēlētāji. Spēles augstais temps rimās tikai pašās cīņas beigās, kad abas komandas uz panākumu cerēja pēc centrējumiem pretinieku soda laukumā. Tomēr vārti šajā cīņā vairs netika gūti, mačam noslēdzoties ar neizšķirtu rezultātu 1:1.