×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Krievijā ieradies ANO sūtnis Sīrijas jautājumā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijā ieradies ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Sīrijas jautājumā Lahdars Brahimi (attēlā no labās) cerībā mainīt Maskavas nostāju attiecībā uz asiņainajiem nemieriem Sīrijā. Augstajam viesim sestdien, 29.decembrī, bija tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu (attēlā no kreisās).

Kā iepriekš apliecināja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs, sarunu mērķis ir “izbeigt vardarbību un sākt valstī nacionālo dialogu starp varasiestādēm un opozīciju”.

Kā pēc sarunām pavēstīja pats Lavrovs, joprojām ir iespēja panākt politisku risinājumu Sīrijas konfliktam. “Konfrontācija pieņemas spēkā. Taču mēs esam vienisprātis, ka joprojām ir izredzes uz politisku risinājumu,” sacīja Lavrovs.

Krievija šonedēļ aicināja Sīrijas režīmu pildīt savus solījumus un iesaistīties dialogā ar opozīciju. Taču Sīrijas opozīcijas Nacionālās padomes līderis Ahmeds Moazs al Hatibs piektdien noraidījis Krievijas uzaicinājumu uz sarunām, lai rastu risinājumu konfliktam, kas ilgs jau 21 mēnesi.

Krievija arī mudināja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdību izrādīt gatavību apspriest plašu jautājumu loku saskaņā ar Ženēvā jūnijā panākto vienošanos, kas paredz Sīrijas konfliktu risināt sarunu ceļā, iekļaujot visas iesaistītās puses.

Jau ziņots, ka ceturtdien Maskavā ieradās Sīrijas valdības delegācija, lai apspriestu krīzi Sīrijā.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 45 000 cilvēku – abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+