×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Krievija ierobežo Lietuvas piena importu

Krievija paziņojusi, ka no šodienas daļēji aizliegs piena produktu importu no Lietuvas.

Analītiķi šo lēmumu skaidro ar Maskavas centieniem izdarīt spiedienu uz Viļņu, kas šobrīd pilda Eiropas Savienības prezidējošās valsts pienākumus un cenšas panākt Ukrainas tuvināšanos ES.


Krievija, mēģinot atturēt Kijevu no sadarbības līguma parakstīšanas ar ES un piespiest tā vietā pievienoties Maskavas veidotajai muitas ūnijai, vasarā ieviesa pastiprinātu importējamo ukraiņu ražojumu kontroli uz robežas. Pirms trim nedēļām šī prakse tika attiecināta arī uz Lietuvu. Tas mudināja Viļņu izteikt Maskavai brīdinājumu, ka tā riskē sabojāt attiecības ar visu ES, ja diskriminējošā prakse netiks pārtraukta. Lietuva norādīja, ka šādu kārtību varētu attiecināt arī uz precēm, kas caur Lietuvas teritoriju tiek vestas uz Krievijai piederošo Kaļiņingradas anklāvu un no tā. Viļņa gan vienlaikus uzsvēra, ka to negrasās darīt.


Maskava Lietuvas piena produktu importa aizliegumu mēģina attaisnot ar “sanitārijas un epidemioloģiskajiem riskiem”, jo Lietuvas pārtikas produktu pārbaudes esot devušas neapmierinošus rezultātus, norādījis Krievijas galvenais sanitārais inspektors Genādijs Oņiščenko. Maskava ekonomiskās sankcijas iepriekš vērsusi arī pret Moldovu un Gruziju, cenšoties bremzēt šo valstu tuvināšanos Rietumiem. Īpaši aktīvi šādu politiku Krievija sākusi īstenot pēdējā laikā, mēģinot iedzīvināt prezidenta Vladimira Putina projektu par Eirāzijas savienības veidošanu, kas ļautu Maskavai atgūt kontroli pār bijušās PSRS telpu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+