Uncategorized

Krievija intensīvi ieved karaspēku separātistu kontrolētajās teritorijās 16

Foto-LETA/AFP

Krievija turpina intensīvi ievest savu karaspēku un militāro tehniku teritorijās Ukrainas austrumos, kuras kontrolē prokrieviskie separātistu kaujinieki, svētdien paziņoja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes informācijas un analītikas centra pārstāvis pulkvedis Andrijs  Lisenko.

“Turpinās intensīva pretinieka dzīvā spēka un militārās tehnikas pārvietošana no Krievijas Federācijas teritorijas uz teritoriju, kuru pagaidām kontrolē bandītiskie formējumi,” Lisenko brīfingā Kijevā teikto citē Ukrainas aģentūra UNIAN.

Viņš piebildis, ka Ukrainas bruņotajiem spēkiem pagaidām nav zināms valstī ievestās militārās tehnikas daudzums, bet ir konstatēts, ka nelikumīgie bruņotie formējumi Doņeckas un Luganskas apgabalos ir pastiprināti.

Savukārt Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija paziņoja, ka svētdien Ukrainas Donbasā ieradusies jau piektā ta dēvētā humānās palīdzības autokolonna. Daļa kolonnas automašīnu devās uz Doņecku, bet daļa – uz Lugansku, taču automašīnas jau esot atpakaļceļā uz Krievijas Rostovas apgabalu. Ukraina pavēstīja, ka šis kolonnas automašīnu iebraukšana valstī notikusi bez Kijevas atļaujas.

Kopš 5.septembra Ukrainas austrumos ir spēkā pamiera režīms  starp valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem separātistiem, taču abas konfliktā iesaistītās puses apsūdz viena otru tā pārkāpumos.

LA.lv