×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Krievija ir līdzvainīga Sīrijas režīma ļaundarībās (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maikls Falons

Britānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons paudis atbalstu ASV  veiktajam raķešu triecienam Sīrijas valdības spēku aviobāzei, lai sodītu Sīrijas režīmu par veikto uzbrukumu civiliedzīvotājiem, kurā tika izmantota indīga gāze.

Britānijas aizsardzības ministrs apsūdzējis Krieviju, ka tā ir līdzvainīga 87 civiliedzīvotāju nāvē Sīrijas režīma pagājušajā nedēļā veiktajā uzbrukumā ar ķīmiskajiem ieročiem. “[Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada galvenā atbalstītāja ir Krievija. Tā ir līdzvainīga ikviena civiliedzīvotāja nāvē [ķīmiskajā uzbrukumā],” teikts Falona rakstā avīzē “The Sunday Times”. “Ja Krievija grib tikt atbrīvota no atbildības par uzbrukumiem nākotnē, [tās prezidentam] Vladimiram Putinam ir jāpanāk, lai tiktu īstenotas apņemšanās demontēt Asada ķīmisko ieroču arsenālu, kā arī pilnībā jāiesaistās ANO miera uzturēšanā,” piebilda Falons. Viņš arī atkārtoti pauda Britānijas nostāju, ka Asads konflikta noregulēšanas procesā nedrīkst pretendēt uz palikšanu valsts vadītāja amatā. “Tāds, kurš izmanto cauruļbumbas un ķīmiskās vielas, lai nogalinātu savus tautiešus, vienkārši nedrīkst būt nākamais Sīrijas līderis,” uzsvēra Britānijas aizsardzības ministrs. Viņš aicināja visas puses atgriezties pie sarunu galda un panākt vienošanos par pārstāvnieciskas valdības, kurā Asadam nebūs nekādas lomas, izveidošanu.

Krievijas Ārlietu ministrija nosodījusi Britānijas ārlietu ministra Borisa Džonsona vīzītes Maskavā atcelšanu, ko Londona pamatoja ar “fundamentālu situācijas maiņu saistībā ar notikumiem Sīrijā”. Šodien paredzētās vizītes atcelšana liecina par “fundamentālu neizpratni vai nezināšanu par to, kas notiek Sīrijā, par Krievijas centieniem šīs krīzes noregulēšanā, kā arī par diplomātijas uzdevumu principā”, sacīts Krievijas ĀM komentārā. Britānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka “tagad mana prioritāte ir kontaktu turpināšana ar ASV un citiem pirms 10. un 11. aprīlī gaidāmās G7 valstu ārlietu ministru sanāksmes Itālijā”. Ministrs arī nosodīja Krievijas centienus turpināt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma aizstāvēšanu.

ASV “spēlē terorisma spēli”, paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, runājot pa tālruni ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu pirmoreiz kopš ASV piektdien veiktajiem gaisa triecieniem Sīrijā. “Valsts, kas cīnās pret terorismu, vienkārši spēlē terorisma spēli” un “rada reģionālās un globālās drošības draudus”, Lavrovs brīdināja Tilersonu šajā sarunā. Lavrovs arī apliecināja Krievijas nostāju, ka apsūdzības Sīrijas režīmam ķīmisko ieroču uzbrukuma veikšanā Sīrijas pilsētā Hānšeihūnā “neatbilst patiesībai”. ASV raidīja 59 spārnotās raķetes “Tomahawk” no karakuģiem Vidusjūrā uz Šairatas aviobāzi pie Homsas pilsētas Sīrijā, reaģējot uz ķīmisko uzbrukumu Hānšeihūnā. Tilersonam ir paredzēts rīt ierasties Maskavā uz divu dienu sarunām. Krievija paziņojusi, ka tā gaida “paskaidrojumus” par Maskavas asi nosodīto ASV gaisa triecienu Sīrijas aviobāzei, kad šonedēļ Krieviju apmeklēs Tilersons.

ASV valsts sekretaŗs paziņojis, ka ir “vīlies” par Krievijas reakciju,”jo tā norāda uz viņu (Krievijas) atbalsta turpināšanos” Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam.

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu paziņojis, ka Ankara ASV raķešu triecienu Sīrijai uzskata par atbilstošu soli, taču ar to nepietiek. Čavušolu norādīja, ka gadījumā, ja ASV aprobežosies tikai ar piektdien notikušo raķešu triecienu vienai no Sīrijas gaisa spēku bāzēm, tad tā būs vienīgi “kosmētiska iejaukšanās”, ja vien netiks gāzts prezidents Bašars al Asads. Turcija vienmēr bijusi Asada pretiniece, paužot stingru atbalstu Sīrijas opozīcijai, un Čavušolu atzina, ka ideālākais variants būtu politisks risinājums, kas, cik drīz vien iespējams, novestu pie pārejas valdības, kuru atzītu visi sīrieši. Taču, lai to panāktu, “despotiskajam Asadam ir jāaiziet,” uzsvēra ministrs.

 

Krievija_Sirija_GN_7

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. krievelija ar ļaundarībām sekmīgi nodarbojas jau no vaņkas briesmīgā laikiem !

    • Заткнись уже, хорёк вонючий, падаль. Прекрати воровать чужие ники, сука поганая!
      Повторно. Господа модераторы мне не лень и повторить!

  2. Anglijas aizsardzibas ministrs Michael Fallon politkorekti nokluseja ,ka nekavejoties ir janoslauka no zemes virsas Launuma Imperijas cekistu midzenis Maskava ,kurs apdraud mieru visa pasaule,un pec tam islamistu galvu griezeju ordas,lai kur ari tas nebutu.

  3. Britu zhurnaalists vakar teica, ka indiigaa gaze bijusi Asada PRETINIEKU ierochu noliktavaa. Noliktavu sabumboja. Gaaze izplatiijaas. Ticu krievu un iraanieshu shodienas zinjaam. Neticu amiishiem.Trumpam vai nu vinja pasha izluukdienesti melo vai ar vinjsh ir nelietis.

    • Nelietis ir pašreizējais Sīrijas prezidents un viņa sabiedrotie! Prezidents, kas nogalina un spīdzina savas valsts pavalstniekus ir jāpasludina ārpus likuma, jo viņa netīrās politiskās spēles dēļ lielākā daļa sīriešu ir bijuši spiesti pamest savu zemii. Tāds cilvēks nav spējīgs savest mājās pa visu pasauli izklīdušos tautiešus , vienot tos valsts un tautas jauncelsmei.

Draugiem Facebook Twitter Google+