Pasaulē

Krievija izmēģina starpkontinentālo ballistisko raķeti 2

Foto – AFP/LETA

Krievijas jūras spēki Barenca jūrā izmēģinājuši starpkontinentālo ballistisko raķeti, kuru var aprīkot arī ar kodolgalviņām, informē raidsabiedrības “Brīvā Eiropa” interneta vietne.

Krievijas Aizsardzības ministrijas izplatītajā paziņojumā norādīts, ka starpkontinentālā ballistiskā raķete “Sineva” tika izšauta no Barenca jūrā atrodošās zemūdenes “Tula”, un tās mērķis atradās Kamčatkas pussalā. Raķetes “Sineva” sniedzamība ir aptuveni 12 tūkstoši kilometru, un tā Krievijas bruņoto spēku arsenālā ir kopš 2007. gada.

Šis ir jau otrais starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājums, ko pēdējās nedēļas laikā veikusi Krievija, informē ziņu aģentūra “Itar-tass”. Pagājušās nedēļas trešdienā Krievijas jūras spēki izmēģināja raķeti “Bulava”, kas tika palaista no “Borey” klases kodolzemūdenes “Jurij Dolgorukij”.

Krievijas un Rietumu attiecībām aizvien pasliktinoties, Krievijas prezidents Vladimirs Putins (attēlā) uzsvēris nepieciešamību stiprināt valsts kodolarsenālu. Turklāt šonedēļ Kremlis informēja ASV, ka Krievijas amatpersonas nepiedalīsies 2016. gadā gaidāmā kodoldrošības samita plānošanas darba grupā, informē ziņu aģentūra “Associated Press”. Tiesa, pagaidām nav zināms, vai Krievija atteiksies no dalības arī pašā samitā.

LA.lv