×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Krievija iznīcina tonnām pārtikas (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijā spēkā stājies jauns liegums Rietumu pārtikas produktu ievešanai no valstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Krievijas pilsoņiem un uzņēmumiem.

Saskaņā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu sākta arī Krievijā nelegāli ievesto sankciju sarakstā iekļauto Rietumu produktu iznīcināšana.

Vairākas dienas dažādās pilsētās iznīcinās tonnām pārtikas – sieru, augļus, tomātus u. c., paziņojis Krievijas pārtikas drošības uzraudzības dienests. Vakar iznīcinātas arī 20 tonnas Latvijā ražotā “Krievijas siera”, kas ievestas caur Kazahstānu. Valdības lēmums iznīcināt pārtikas produktus, kurus varētu izdalīt trūcīgajiem iedzīvotājiem vai iestādēm, kurām tas būtu nepieciešams, izraisījis cilvēku sašutumu. Vairāk nekā 260 000 Krievijas pilsoņu jau parakstījuši petīciju, kurā aicina iznīcināšanai paredzēto pārtiku izdalīt trūcīgajiem valsts iedzīvotājiem, ziņo “Radio Svoboda”. “Kāpēc mums būtu jāiznīcina pārtika, ar kuru varētu pabarot veterānus, pensionārus, invalīdus, lielās ģimenes vai tos, kuri cietuši dabas katastrofās,” teikts petīcijā, kas adresēta prezidentam un valdībai. Tāpat norādīts, ka ieviestās sankcijas novedušas pie ievērojamas pārtikas produktu sadārdzināšanās un atsevišķu produktu izzušanas no veikalu plauktiem vispār. Tādējādi daudziem iedzīvotājiem nācies ierobežot pārtikas patēriņu, nereti dzīvojot badā. Īpaši smagi šīs sankcijas skārušas tieši Krievijas trūcīgāko iedzīvotāju daļu. Maskavas Valsts universitātes Ekonomikas fakultātes Ekonomikas politikas izpētes centra direktors Oļegs Buklemiševs intervijā raidsabiedrībai “Deu­tche Welle” skaidro, ka pārtikusī iedzīvotāju daļa sankciju dēļ zaudēja tikai daļu savu iecienīto produktu, bet trūcīgo zaudējumi ir krietni lielāki. “Daži importētie produkti bija samērā lēti un tajā pašā laikā augstas kvalitātes, tāpēc bija šīs iedzīvotāju kategorijas pieprasīti.” Tiem, kas atbalsta pārtikas iznīcināšanu, “vajadzētu paskatīties uz 18 miljoniem pilsoņu, kas dzīvo zem nabadzības robežas. Šiem cilvēkiem ir vajadzīga tā gaļa,” radiostacijai “Kommersant FM” sacīja patērētāju tiesību aktīvists Ališers Zahidovs. Tikmēr Kremlis apšaubījis šīs petīcijas parakstu autentiskumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Sila jesķ uma nenado!

  2. Un pareizi dara.Ja reiz irpateikt citiem,ka nav ko liist vinu teritorijaa,nav pat svariigi kadu iemeslu deel,tad nav arii ko liist. Es arii neaicinaatiem viesiem,kas no manis kaadu gabalu grib nokost, pa pakalu sadodu. Un man pie kaajas, ka kaads cits domaa,ka es nepareizi dziivoju.

  3. Cūkas pēdējie! Slaucējas ceļos piecos no rīta, vasarā slauktais piens ir salds un garšīgs, jo govis iet ganībās. Sieru gatavina mēnesi vai ilgāk. Un pēc trakā Putina rīkojuma šo garšīgo un veselīgo pārtiku iznīcina! Tas parāda, ka Putins nedomā par tautu, bet tikai par savām patoloģiskajām ambīcijām. Ēdiens jebkurai tautai ir svēta lieta. Gan Latvijā, gan Krievijā ģimenēs audzina cieņu pret maizi un ēdienu. Piemēram, arī krieviem nav pieņemamas amerikāņu filmās redzamās svaidīšanās ar tortēm. Cilvēki pārcietuši Ļeņingradas blokādi, un tagad pārtiku iznīcina!

  4. Nav nekas jauns. Krievijai liela pieredze kā nomērdēt badā nabaga ļautiņus. Vai Ukrainas “golodomor” neko neatgādina?

  5. Galīgs idiotizsms. Ierēdņu patvaļa un izrādīšanās . Tāpat jau tā manta ir konfiscēta to ipašniekiem ,veduši būtu vismaz uz zoodārziem zvēriem ,ja jau cilvēkiem žēl atdot par brīvu

  6. Labāk būtu sūtījuši,produktus,uz Āfriku!!!

  7. Krievi malači,nav ko bazūnēt,ka ļoti labi var iztikt bez Krievijas tirgus.

  8. Krievijā trūcīgo nav,visi dzīvo pārticībā!!!!

  9. Kroplis putins

Draugiem Facebook Twitter Google+