Krievijas aizsardzības ministrijas foto

Krievija “izrādās” ar bāzi Irānā 0

Irānas aizsardzības ministrs Hoseins Deghans paziņojis, ka Krievija, vienpusēji atklājot, ka uzlidojumiem Sīrijā izmantojusi Irānas gaisa spēku bāzi, rīkojusies “neapdomīgi un izrādījusies”.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

“Protams, krievi vēlas parādīt, ka ir superlielvalsts un ietekmīga valsts un ka viņi ir aktīvi drošības jautājumos reģionā un pasaulē,” Irānas televīzijā norādīja aizsardzības ministrs. “Šo ziņu atklāšanu raksturo izrādīšanās un neapdomīga attieksme,” viņš piebilda. “Mēs esam sadarbojušies un turpināsim sadarboties ar Sīriju un Krieviju. Krievija nolēma izvietot vairāk lidmašīnu un palielināt operāciju ātrumu un precizitāti,” skaidroja Deghans. “Tādēļ tās lidmašīnām vajadzēja uzpildīt degvielu teritorijā, kas atrodas tuvāk operācijai. Tam viņi izmantoja aviācijas bāzi Hamadānā, bet mēs noteikti neesam atdevuši militāro bāzi Krievijas rīcībā,” uzsvēra ministrs.

Neilgi pēc tam Teherāna paziņoja, ka Krievijas uzlidojumi Sīrijai no Irānas teritorijas šobrīd beigušies. “Tā bija atsevišķa, īpaši apstiprināta misija uz neilgu un stingri noteiktu laiku, un šobrīd tā ir beigusies. Viņi to paveica, un viņi tagad ir prom,” teica Irānas Ārlietu ministrijas pārstāvis, piebilstot, ka Krievijas kara lidmašīnu atkārtoti uzlidojumi Sīrijai no bāzes Irānā būs atkarīgi no “situācijas reģionā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušajā otrdienā Krievijas stratēģiskie bumbvedēji “Tu-22M3” un iznīcinātāji-bumbvedēji “Su-34” pirmo reizi izmantoja Irānas gaisa spēku bāzi Hamadānā, lai veiktu uzlidojumus islāmistu grupējumu pozīcijām Sīrijā. Pirmo reizi gandrīz gada laikā, kopš Krievijas aviācija sāka kampaņu Sīrijas prezidenta Asada atbalstam, tā izmantoja bāzi trešajā valstī, lai bombardētu Asada pretinieku pozīcijas. Analītiķi atzīmē, ka tie bija pirmie uzlidojumi, ko no Irānas teritorijas veikuši kādas ārvalsts bruņotie spēki kopš Otrā pasaules kara. Nespējot panākt ASV piekrišanu savai militārajai taktikai Sīrijā, kur Krievijas aviācija bombardē nevis “Islāma valsts” džihādistu pozīcijas, bet Asada pretinieku grupējumus un kurdu kaujinieku spēkus, Maskava izspēlēja “Irānas kārti”. ASV, kas atbalsta opozīcijas spēkus cīņā pret Asada režīmu, pārstāvis izteicies, ka Krievijas lidmašīnu uzlidojumi Sīrijai, izmantojot bāzi Irānā, bija “nelāga, taču ne pārsteidzoša ziņa”. Irānas Nacionālās drošības padomes sekretārs Ali Šamhani apsveicis “stratēģisko sadarbību” ar Krieviju, taču vairāki Irānas parlamenta deputāti pauduši bažas, ka tādējādi tiek pārkāpta valsts konstitūcija, kas aizliedz ārvalstu bruņoto spēku izvietošanu Irānas teritorijā.

Krievija un Irāna ir spēcīgākās Sīrijas prezidenta Bašara Asada sabiedrotās. Maskava un Teherāna ir noraidījušas starptautiskās sabiedrības aicinājumus atbalstīt Asada atkāpšanos, lai izbeigtu piecus gadus ilgušo pilsoņkaru, kurā gājuši bojā aptuveni 300 000 cilvēku un miljoniem bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.