×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Krievija izraida Igaunijas diplomātus (2)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Krievija trešdien paziņoja, ka izraida no valsts divus Igaunijas diplomātus, reaģējot uz Igaunijas lēmumu izraidīt divus Krievijas diplomātus.

No Krievijas tiek izraidīti Igaunijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Jānuss Kirikmē un Igaunijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā Pleskavas kancelejas vadītāja Katrīna Kanarika, kuriem jāatstāj Krievija piecu dienu laikā, teikts Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) paziņojumā.

Tajā norādīts, ka lēmums par Igaunijas diplomātu izraidīšanu pieņemts, reaģējot uz “Igaunijas varasiestāžu nedraudzīgo akciju, kuras par nevēlamām personām pasludināja divus Krievijas diplomātus”. Nota par abu Igaunijas diplomātu izraidīšanu iesniegta Igaunijas vēstniekam Krievijā Arti Hilpusam.

Krievijas ĀM paziņojumā uzsvērts, ka “destruktīvais kurss, kuru turpina Igaunijas varasiestādes, neizbēgami visnegatīvākajā veidā ietekmēs divpusējās attiecības”.

“Visa atbildība par šādas politikas sekām jāuzņemas Igaunijai,” piebilsts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Igaunija piektdien paziņoja par divu Krievijas diplomātu izraidīšanu. No Igaunijas tika izraidīti Krievijas ģenerālkonsuls Narvā Dmitrijs Kazjonnovs un ģenerālkonsulāta Narvā konsuls Sergejs Surgajevs. Krievijas ĀM Igaunijas lēmumu tajā pašā dienā nodēvēja par “kārtējo nedraudzīgo un nekādi nepamatoto aktu, kas nepaliks bez atbildes”.

Igaunijas ĀM atteicās paskaidrot izraidīšanas iemeslu, savukārt Igaunijas sabiedriskās televīzijas kanāls ETV+, atsaucoties uz saviem avotiem, vēstīja, ka plašsaziņas līdzekļos izplatījusies versija par to, ka diplomāti izraidīti tāpēc, ka spiegojuši, neatbilstot patiesībai. Pēc ETV+ rīcībā esošās informācijas, izraidīšanas iemesls esot nesenais incidents ar Austrumviru apriņķa Kivieli pilsētas mēru Nikolaju Vojeikinu, ar kuru Kazjonnovs un Surgajevs apsprieduši 1944.gadā virs Igaunijas notriekto padomju lidotāju piemiņas akmens likteni. “Attieksme pret pašvaldības amatpersonu bija nepiedienīga. Saruna tika ierakstīta, un tas varēja kļūt par [abu Krievijas diplomātu] izraidīšanas galveno iemeslu,” ziņoja ETV+.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Baltijas valstu deokupaciju nekavejoties ieskaitot, kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem !

  2. Вот мне интересно, а какими словами и каким тоном, нужно говорить с уродом, который санкционирует осквернение могильного памятника, да ещё находящегося на частной территории?!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+