×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. marts, 2015
Drukāt

Krievija izraidījusi Latvijas civilās aviācijas vecāko inspektoru, kuru vaino spiegošanā (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Krievija izraidījusi Latvijas civilās aviācijas vecāko inspektoru Andreju Dudarevu. Tiek apgalvots, ka viņš 22 gadus strādājis Rietumu specdienestos un piedāvājis slepenu informāciju Krievijai, 1.martā ziņoja Krievijas telekanāls NTV.

Telekanāls vēstīja, ka Dudarevs 20 gadus strādājis slepenajos dienestos Latvijā un ASV. Šajā laikā viņš vācis slepenus materiālus, kas varētu dot smagu triecienu NATO pozīcijām Baltijas valstīs, un šo informāciju nodevis Krievijai.

Saskaņā ar telekanāla ziņoto Dudarevs četrus gadus slepeni braukājis uz Krieviju un meklējis kontaktus ar specdienestiem, un 2014.gada novembrī viņam tos izdevies nodibināt.

Dudarevs NTV pavēstījis, ka viņam bijusi pieejama slepena informācija par NATO aktivitātēm Baltijā, vairākiem NATO projektiem, militāro objektu celtniecību Latvijā, NATO un ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu elementu izkārtojumu, kā arī kompromitējoša informācija par Latvijas augsta ranga militārpersonām.

Dudarevs piedāvājis šo informāciju krievu slepenajiem dienestiem, apmaiņā pret darbu Krievijā. Tomēr Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) secinājis, ka viņš ir slikti sagatavots spiegs un daļa no viņa piegādātās informācijas ir novecojusi vai neprecīza.

Ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA teica, ka ministrija pagaidām atturas komentēt TV raidījumā pausto par Latvijas valstspiederīgā izraidīšanu.

Savukārt Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs bija pārsteigts par šādu informāciju un atzina, ka par to neko nav dzirdējis.

Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūru LETA informēja, ka ministrija nekomentēs “telekanāla spiegu seriālus”.

Galkins norādīja, ka Dudarevs 2009.gadā ir beidzis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Viņš piebilda, ka Latvija ir pārņēmusi stafeti no Lietuvas, kļūstot par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, līdz ar to ir sagaidāma dažādu stāstu parādīšanās mediju telpā. Secinājumus, katrs varot izdarīt pats, piebilda Galkins

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kārtējais krievu teātris! Krievu specdienesti jau paši sev liekas visvareni, gatavo mākslīgus scenārijus
    par kaimiņvalstu spiegiem, bet pašiem degungalā noslepkavo pašu cilvēkus – krievus, ko viņi tik kaismīgi aizstāv citur pasulē. Tas viss var notikt tikai Krievijā, citur, arī Latvijā, specdienesti strādā daudz profesionālāk. Ir mazāk jāmelo, bet vairāk jāstrādā, tad varbūt arī sanāks.

  2. Kas tur jauns,kārtējā pērkamā latvijas pakaļa:)

Draugiem Facebook Twitter Google+