Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Krievija jaunnedēļ konsultēsies ar Latviju zivju produkcijas jautājumā

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests (“Rosseļhoznadzor”), sākot ar 3.augustu, plāno rīkot tehniskas konsultācijas ar Latvijas kolēģiem zivju produkcijas jautājumā, teikts paziņojumā, kas trešdien publicēts dienesta tīmekļa vietnē.
“Latvijas kompetentie orgāni uzreiz pēc provizorisko konsultāciju veikšanas ķērās pie konstatēto pārkāpumu novēršanas un 2015.gada 23.jūlijā sniedza “Rosseļhoznadzor” komentārus provizoriskai atskaitei.

Šobrīd visus saņemtos materiālus, kuru lielāko daļu ir nepieciešams iztulkot krievu valodā, analizē “Rosseļhoznadzor” speciālisti.
Nedēļā, kas sāksies ar 2015.gada 3.augustu, tiek plānots sarīkot tehniskas konsultācijas ar Latvijas kolēģiem,” teikts paziņojumā.

Tikmēr Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Anna Joffe aģentūrai LETA norādīja, ka ziņojums Krievijas dienestam iesniegts krievu valodā, taču klāt ir pievienoti daži oriģinālie dokumenti latviešu valodā, piemēram, pārbaudes protokolu kopijas, rīkojumu, nosūtīto un saņemto vēstuļu kopijas, laboratoriskie testēšanas pārskati. Katram dokumentam tika pievienots nosaukums un īss dokumenta apraksts arī krievu valodā. Tāpat pielikumos sūtītā informācija bija aprakstīta un izskaidrota pamata ziņojumā.

Krievijas Federālais uzraudzības dienests patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēka labklājības jomā (“Rospotrebnadzor”), sākot ar 1.augustu, aizliedzis četru Latvijas ražotāju zivju konservu ievešanu.

Turklāt “Rosseļhoznadzor” vēl 4.jūnijā noteica pagaidu ierobežojumus attiecībā uz visas Latvijas un Igaunijas zivju produkcijas ievešanu Krievijā pārkāpumu dēļ, kas konstatēti inspekciju gaitā, kā arī tāpēc, ka produkcijā ir aizliegtas un kaitīgas vielas.
Vēlāk arī Kazahstāna pievienojusies šim aizliegumam.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+