×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Krievijā aizliedz Jehovas lieciniekus un atņem to īpašumus (10)

Foto - Gatis Dieziņš/LETAFoto - Gatis Dieziņš/LETA

Krievijas Augstākā tiesa ceturtdien aizliegusi Jehovas lieciniekus, atzīsto šo kristiešu sektu par “ekstrēmistisku organizāciju”.

Augstākās tiesas tiesnesis Jurijs Ivaņenko pavēstīja, ka tiesa nolēmusi slēgt “Jehovas liecinieku administratīvo centru un vietējās organizācijas”, bet to īpašums tiks nodots valstij.

Spriedums stājas spēkā nekavējoties, uzsvēra tiesnesis.

Prasību tiesā 17.martā iesniedza Tieslietu ministrija, kura esot konstatējusi, ka reliģiskās organizācijas darbība esot pretrunā ar statūtos noteiktajiem mērķiem un uzdevumiem, kā arī pārkāpj Likumu par pretdarbību ekstrēmismam.

Savukārt Jehovas liecinieki norādījuši, ka viņu vajāšana balstīta “atklātās falsifikācijās, atsevišķu ekspertu neprofesionalitātē” un “tiesas kļūdās”.

Līdz ar reģistrētajām vietējām organizācijām tiesas spriedums skars 2277 reliģiskās grupas visas Krievijas teritorijā, kas apvieno 175 000 ticīgo.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. teokrātiska diktatūra….viena partija un tās akceptēta baznīca….

 2. teokrātiska dikta….viena partija un tās akceptēta baznīca….

 3. teokrātiska diktatūra….viena partija un viena baznīca ….

 4. Kā var sevi nosaukt par kristieti, ja tu neatzīsti Kristu? Kristietība balstās uz Svēto Trīsvienību- Dievs Tēvs, Dievs Dēls un Svētais Gars.
  Un to, ka klausot Dievam nepiedalās karošanā))))), palasiet Veco derību.
  Viegli sasprauzt batonus cilvēkiem, kuri nav pa īstam lasījuši Bībeli.

 5. Sicīlijā arī viņus nemīl. Ziniet kāpēc? Tāpēc, ka tur vispār nemīl lieciniekus. 😀

 6. Beidzot sàk tos plànpràtiñus dzenàt?

 7. Ārrrā no Krievijas! Vai uz cietumu!

 8. Es gribēju izmantot šo iemeslu un uzrakstīt kaut ko labu par Jehovas lieciniekiem. Tā ir taisnība, ka viņiem ir citāda teoloģija, nekā citiem kristiešiem (viņi neatzīst “trīsvienības” teoloģisko konstruktu), neatzīst, ka Jēzus būtu Dievs (ja atceramies, Jēzus pats sevi mēdza saukt par Cilvēka Dēlu). Tai pat laikā viņi ir ļoti sirdīgi un cītīgi ievēro to, ko redz par Dieva pavēlēm.
  Jā, viņi ir neērti jebkurai valsts varai – viņi atzīst, ka Dievam vairāk jāklausa, nekā cilvēkiem, tāpēc nepiedalās karošanā. Līdz ar to viņi ir kā demokrātijas pārbaudes tests – JL spēj pastāvēt tikai demokrātiskās sabiedrībās, kur cilvēku tiesības uz personisku viedokli tiek atzītas. Un šo testu Krievija nule neizgāja.

 9. Interesanti, ka kristiešu vajāšanas notiek ne tikai trešās padaules valstīs, bet arī Krievijā.

 10. Pareizi vien ir!

Draugiem Facebook Twitter Google+