Pasaulē
Eiropa

Krievija kā “absolūti nepieņemamus” vērtē britu ministra izteikumus par draudiem Baltijai 9

Foto: shutterstock.com

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) par “absolūti nepieņemamiem” nosaukusi Lielbritānijas aizsardzības ministra Maikla Falona izteikumus, ka Krievija pret Baltijas valstīm var izmantot Ukrainā pielietoto destabilizācijas taktiku.

“Viņa absolūti nepieņemamais Krievijas Federācijas raksturojums man atgādina ASV prezidenta Baraka Obamas uzrunu ANO Ģenerālajā asamblejā pagājušajā gadā, kurā viņš pieminēja Krieviju starp trīs nopietnākajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras viņa valsts,” Krievijas televīzijas kanāla RT interneta vietnē citēts Krievijas ĀM oficiālā pārstāvja Aleksandra Lukaševiča teiktais.

“Es uzskatu, ka mēs atradīsim veidu, kā atbildēt uz ministra kunga paziņojumu,” piebilda Lukaševičs.

Jau ziņots, ka Falons savos izteikumos britu laikrakstiem paziņoja, ka Krievija pret Baltijas valstīm var izmantot taktiku, ko tā ir lietojusi Ukrainas destabilizācijai.

Falons sacīja, ka NATO ir jābūt gatavai Krievijas agresijai jebkādā formā, un brīdināja par “reālām un pastāvošām briesmām” Baltijas valstīm, kas ir NATO un eiro zonas dalībvalstis.

“NATO ir jābūt gatavai jebkādai agresijai no Krievijas, jebkādā formā. NATO gatavojas tam,” Falons trešdien sacīja žurnālistiem, kas viņu pavadīja braucienā uz Sjerraleoni.

Saistītie raksti

“Es esmu satraukts par {Krievijas prezidentu Vladimiru] Putinu. Es esmu satraukts par viņa spiedienu uz Baltijas valstīm, par to, kā viņš pārbauda NATO,” sacīja Falons laikraksta “The Times” publicētos izteikumos.

Falons savos izteikumos, par kuriem ziņoja arī laikraksts “Daily Telegraph”, nosauca par “ļoti reālām un pastāvošām briesmām” iespējamību, ka Krievija varētu atkārtot Baltijas valstīs aizklātās karadarbības metodes, kuras tā izmanto Ukrainā.

LA.lv