×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Krievija Kaļiņingradā varētu izvietot “Iskander” raķetes

Foto - AFPFoto - AFP

Reaģējot uz jauno ASV kodolieroču izvietošanu Vācijā, Krievija varētu pārvietot uz Kaļiņingradu operatīvi taktiskos raķešu kompleksus “Iskander-M”, aģentūrai “Interfax” pavēstījis kāds avots militāro diplomātu aprindās.

“Šāds jautājums tiek izskatīts, galīgais lēmums tiks pieņemts, detalizēti izvērtējot potenciālo apdraudējumu, kas saistīts ar to, ka vācu iznīcinātājus-bumbvedējus “Tornado” Bundesvēra aviobāzē Bihelā plāno piemērot jaunajām atombumbām “B-61-12″,” sacīja avots.

Iepriekš trešdien Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs nosauca ASV plānu par vēl vienu soli spriedzes pastiprināšanā Eiropas kontinentā un paziņoja, ka Maskava spers atbildes soļus.

“Tas var novest pie stratēģiskā līdzsvara izjaukšanas Eiropā. Tādēļ, protams, tas pieprasa no Krievijas atbilstošus pretsoļus, pretpasākumus, lai šis stratēģiskais līdzsvars un paritāte tiktu atjaunota,” paziņoja Peskovs.

Krievijas armijas bruņojumā esošo “Iskander-M” darbības rādiuss ir 280 līdz 500 kilometri.

Kā ziņots, telekanāls ZDF, atsaucoties uz ASV Gaisa spēku budžetu, vēstīja, ka Savienotās Valstis gatavojas izvietot Vācijā jaunākā modeļa kodolieročus, kurus spēs nest arī vācu lidmašīnas.

Aptuveni 20 jaunas “B61-12” atombumbas tiks izvietotas Bundesvēra aviobāzē Bihelā, Reinzemē-Pfalcā.
No šī gada trešā ceturkšņa jau piešķirti līdzekļi, lai adaptētu bumbas vācu iznīcinātājiem-bumbvedējiem “Tornado”, liecina ASV Gaisa spēku dokumenti, kas nonākuši vācu mediju rīcībā.

“B61-12” bumbas ir daudz precīzākas par ieročiem, kas šobrīd tiek glabāti Bihelā, norādījuši eksperti.
Bumbas “B61-12”, kuras paredzēts izvietot Bihelā, jaudas ziņā pielīdzināmas 80 uz Hirosimu nomestām bumbām. Šī bruņojuma izmēģināšana ASV notikusi jūlija sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+