Pasaulē
Eiropa

Kaļiņingradas apgabalā pamana jaunu kodolbunkuru izbūvi0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/ITAR-TASS

Krievija Kaļiņingradas apgabalā modernizējusi militāros bunkurus, kas paredzēti kodolieroču glabāšanai, ceturtdien vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz jaunāko satelītattēlu analīzi.

Modernizācijas darbi notikuši vismaz četrās vietās un ilguši no 19.jūlija līdz 1.oktobrim.

Citos attēlos rodamas norādes, ka Krievija būvē 40 jaunus bunkurus, palielinot militāro resursu glabāšanas apjomus pie Primorskas, kas ir Krievijas otra lielākā Baltijas jūras osta.

Jaunie bunkuri atrodas līdzās senākajiem. 18.jūlija attēlos bunkuri redzami būvniecības stadijā, bet pēc desmit nedēļām tie izskatās pabeigti.

Satelītattēlos arī redzams, ka modernizācija notikusi arī Čerņahovskā bāzes teritorijā, kur atrodas Krievijas karaspēka 152.raķešu brigāde. Februārī šajā bāzē tika nogādātas kodolraķetes “Iskander”.

ASV jūras spēku komandieris Eiropā un Āfrikā Džeimss Fogo jaunos datus konkrēti nekomentēja, vienlaikus norādot, ka Krievijas militārā klātbūtne Kaļiņingradas apgabalā neatturēs NATO no darbības šajā reģionā.

Saistītie raksti

“Ja viņi grib mest mums izaicinājumu, mēs viņiem metīsim izaicinājumu. Mūs šīs [militārās] sistēmas, kas tur atrodas, neiebiedēs,” sacīja Fogo.

Arī Krievijas armijas pārstāvji nekomentēja ziņas par militāro modernizāciju Kaļiņingradas apgabalā, tomēr Krievijas valdība vairākkārt ir deklarējusi, ka tai ir tiesības tur izvietot ieročus.

LA.lv